Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Co všechno dokážou vymyslet neodpovědní politici západního světa

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Inspirací k tomuto článku je blog pana Vyorala "Chcete sdílet byt s migrantem? Je tu projekt Uprchlíci vítejte! Nehlaste se všichni".

Je evidentní, že zodpovědní státníci jsou v úzkých a že si se situací, která souvisí s migrací, nevědí rady. Dle výše uvedeného blogu se zřizují neZiskovky, které budou k dispozici dobrovolníkům, ochotným ubytovat migranty ve svých domovech.

Je to jako by si soukromník, který má stáj pro deset kusů dobytka, pořídil kusů sto, myslel si přitom na tisíc a pak žádal sousedy, aby mu vypomáhali s ustájením ve svých zařízeních. Jenže toto přirovnání pokulhává, protože dobytek má předvídatelné chování, na rozdíl od migrantů.

  • co-vsechno-dokazou-vymyslet-neodpovedni-politici-zapadniho-sveta

A tato věta také pokulhává, protože lze předvídat, že migrant má s velkou pravděpodobností chování, které přinese majiteli obydlí velké potíže a právně bude chráněn nikoliv on, ale migrant. Včera někde psali o majiteli pozemku v Německu, který mu znehodnocují migranti z nedaleké ubytovny nejen mechanicky, ale hlavně hlukem v noci a když žádal obec o zřízení oplocení pozemku, obec to zamítla, aby nenapomáhala dojmu o nepřizpůsobivosti těchto osob a hlavně, aby je neurazila. Vzpomínám též na článek, ve kterém uváděli, že obce v Německu ruší nájemní smlouvy s německými nájemníky, protože jim bylo nařízeno v těchto bytech ubytovávat migranty.

Co si počnou vlastní lidé, je pro stát marginálie, o které se nesmí mluvit. Pravděpodobně již vyčerpali tyto možnosti ubytování a obecní byty jsou obsazené, tak zatím pouze žádají dobrovolníky. V padesátých letech u nás komanči nařídili, že do rozlehlejších bytů musí jejich obyvatelé přijmout řecké komunisty, kteří prchali po revoluci z Řecka. Každopádně však byli Řekové civilizovaní a vesměs slušní lidé a pobyt většiny z nich byl v Československu dočasný. Až selžou dobrovolníci, je pravděpodobné, že nějaké podobné násilné řešení napadne i komanče z EU a pak potěš pánbu úplně všechny, kdo nebudou bydlet v garsonce o rozloze 12m2.

Merkelovou s Macronem zase napadlo, že tu přece jsou peníze z fondů soudržnosti a není nutno je přerozdělovat do zemí dle výše HDP na obyvatele, když lze poukázat na strádání oblastí, kde je nejvíc migrantů a rozhodnout, že tam půjdou prostředky z těchto fondů. Zase je to stejně prapodivné uvažování, kdy si představitelka nejbohatší země EU chce přetáhnout peníze na vyřešení potíží, kterých je sama strůjkyní, do své kasy (něco se přihraje i Francouzům a Švédům, když mají podobnou migrační politiku, něco nasypou i Řecku, Itálii a Španělsku). Naše země, zvaná Montovna, je bezednou pokladnicí pro německý byznys, tučné dividendy z ní vyvádějí nejen průmyslníci, ale i banky a další zde podnikající firmy a méně než čtvrtinu těchto odčerpaných objemů jsme získávali na dotacích. To je paní Merkelové putýnka, ona změnou pravidel v přerozdělování prostředků z fondů soudržnosti překlene na nějakou dobu svůj problém a tuším, že vesele rozjede další promigrační kampaň. Nepamatuji si na jedinou kampaň paní Merkelové, která by podporovala přirozenou natalitu rodilých Němců.

Možná se budu inspirovat polským knězem, který se modlil za smrt svého papeže. Tak surová nejsem, ale rozhodně se budu modlit za co nejrychlejší skončení éry Merkelové a všech, kteří povrchními rozhodnutími nic neřeší, jen prodlužují agónii západního světa.

Blog pana Vyorala: https://tomasvyoral.blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A180427_660475_blogidnes

K dividendám vyváženým z Česka: https://echo24.cz/a/SCZiA/z-ceska-se-stal-krmelec-evropy

Pro adminy: blog je vyvážený, pragmatický, neobsahuje žádný rasistický ani nenávistný výrok.

Zdroj: https://olgapavlikova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=660495

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře