Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Beranidlo aneb Problémy nebudou na východní hranici, ale na té západní.

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

V posledních letech v nás tak nějak všeobecně a kolektivně stále sílí pocit, že jednou budeme využiti v nějaké mocenské hře mezi USA a Ruskem. Že se staneme jakýmsi předsunutým beranidlem, kdy životy našimi i životy všech migračních vln z Afriky jednoho dne budeme šturmovat na Moskvu.

  • beranidlo-aneb-problemy-nebudou-na-vychodni-hranici-ale-na-te-zapadni

Není to jen můj osobní výplod. Ani to není jen doménou naší Kydačské komunity. Podobné zvěsti stále častěji slýchám nejen v hospodě, ale světe div se, začínají se dostávat i na pracovní porady top manažerů naší firmy. Dokonce mám pocit, že inženýrští vysokoškoláci v mém okolí se začínají podobné možnosti děsit častěji a mohutněji než jejich dělnické kádry. 

Pokud to samozřejmě probereme více do hloubky, ukáže se, že se lišíme v tom, jak to bude vypadat, kdy to nastane, co bude cílem, co bude prostředkem a co bude pak. Ale jeden společný bod tam je... stále větší dojem, že jsme jen droboučké kameny ve hře velmocí, které budou proti své vůli použity. Dokonce i mojí dcerce považoval učitel dějepisu za důležité vysvětlit, že se za První světové zpívalo: "Červený šátečku kolem se toč, my jdeme na Rusa, nevíme proč." A přidal patřičné srovnání s dnešní dobou. Ještě jsem s panem učitelem neměl tu čest, ale je prý ze staré školy a zdá se, že mu ani Plaga ani ostatní nestačilli vymýt mozek. A tak mám naději, že se to nepodařilo ani u dalších učitelů. 

Já vám chci dneska přidat další neurčitý dojem... a to ten, že nebudeme ani tak beranidlem proti Rusku, ale spíš proti západní Evropě. 

Proč si to myslím? Inu přivedl mě na to náš Andy, když se vrátil z USA, zajel do Polska a tam řečnil o důležitosti NATO. Celá V4 se tam shodla, že NATO je důležité, důležitější a nejdůležitější na světě a nějaké evropské pokusy o společnou armádu jsou nepovedený nesmysl ze kterého nic nebude. Inu alespoň vidíte, o čem se diskutovalo s Doníkem v bílé chýši. 

V roce 1990 se USA zorientovali nejrychleji a i když jsou až za Atlantikem, podařilo se jim celou tu východní Evropu dostat na svojí stranu. Nejprve dobrovolně (zkusili jste si v roce 1995 říct, že američani jsou idioti a váleční štváči?) pak školením všech státních kádrů a teď už i nepokrytým vyhrožováním. Je vlastně jedno, koho volíte, protože všichni už v USA byli a dostalo se jim patřičného vzdělání. A to co tam náhodou nebyli, ti tam pojedou co nevidět. 

Celý bývalý východní blok je větší kamarád s USA než s Německem.  Poláci touží po své americké základně a amerických raketách, Rumuni a Bulhaři, to je totéž, o Ukrajině netřeba mluvit... tam jsou sice všichni náckové, ale američtí náckové a tak se to smí. A kdy jsme u nás naposledy měli ministra zahraničí, který USA nepodkuřoval, až z něj americké lejno kapalo. Platilo to pro Petřička, Pocheho, Zaorálka  a všechny ostatní, kam paměť sahá.  Zeman také pustily bombardéry NATO do našeho vzdušného prostoru... v tomto ohledu zatím nezazněl nikdy žádný jiný než americký postoj. 

Havel se také přidal k dopisu, kterým vyzval Bushe mladšího (a blbějšího) k útoku na Irák a bez výjimky to podepsali hoši z východu... Zkrátka USA u nás platí mnohem víc než Německo. 

Začínám pochybovat, že Trump chce něco dělat s Ruskem. Ale stále více vidím, jak se snaží kromě Číny působit i na Německo a vůbec starou dobrou Evropu. Těm se to samozřejmě moc nelíbí, ale to víte, v Unii je kupa zemí, které více poslouchají příkazy z Washingtonu než z Berlína. Co se asi stane, až opravdu nastanou ta cla na německá auta? Ani bych se nedivil, kdyby pak Babiš vylezl před kamery a řekl, jak je to od našich bratrů USáků dobrý a spravedlivý nápad. 

A Poláci mají nevyřízené účty nejen na východ od hranic, ale i na západ... Nikdy nebudou mít dost silnou armádu na boj s Ruskem. Ale na strašení Německa by to v dnešní době docela dobře stačilo. Když dostanou svojí základnu na ochranu před Putinem... klidně by mohli harašit zbraněmi v blízkosti Zhořelce... 

Zkrátka mám stále větší dojem, že problémy nebudou na východní hranici, ale na té západní.  

zdroj:https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/beranidlo

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře