Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

15 let v EU - procházka růžovým sadem?

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Tak to nejvíc, to jest možnost cestování v schengenském prostoru? To tu přece bylo i předtím. Hned v r. 1990 všichni Češi přece vycestovali. Nasávali atmosféru svobody, užívali si dosyta moře, okouzleně prohlíželi krásy Paříže.

Takže volnost cestování po Evropě bychom měli. Co dál se nám tak pěkného stalo?

  • 15-let-v-eu-prochazka-ruzovym-sadem

Kolektivní bezpečnost. Od chvíle, kdy rozpadem komunismu skončila studená válka a vypadalo to na hezké, přátelské vztahy s Ruskem (teď už nikoliv komunistickým), učinila EU, pod vlivem USA, všechno proto, aby ty vztahy opět zhoršila. Staly jsme se členy NATO a nemalá část našeho rozpočtu jde na zbrojení. Chystáme se na válku. Proti Rusku. Státu, který nás opravdu neohrožuje. Dnešní Putinovo Rusko není žádným Mordorem. Putin sám buduje nikoliv diktaturu proletariátu, ale diktaturu zákona. Tedy to, co nám (nejen nám, ale celé Západní Evropě) chybí.

Diktatura zákona a vymahatelnost zákona. To Putin v Rusku úspěšně buduje a celý ten náš demokratický svět to Rusku závidí. A nemůže odpustit. Neboť se tam nekoná každodenní pokus o rozvrat hodnot, jako v EU. Viz např. už půlroční intenzivní demonstrace žlutých vest ve Francii, separatismus Katalánska, stálý růst vlivu kritických stran. Stařičký Gorbačov, svého času stejně jako Havel, miláček nekritické Ameriky, prohlásil v r. 2015 o Putinovy: "Rusko bylo rozvrácené, nejednotné, hospodářsky slabé. Putin dal novému Rusku řád a jasný směr směřování jeho vývoje. Kdyby už nic jiného neudělal, má o Rusko ohromné zásluhy". A nedělejme si iluze, ruský Krym neuznaly jen státy, které jsou přímo, nebo nepřímo navázány na USA. Dalších cca 93 států po celém světě způsob, jakým se Krym přihlásil k Rusku, to jest referendum a volby, plně uznává.

Podpora obnovitelných zdrojů, která tak vysává náš rozpočet. Nesmysl, který se urodil v pomazaných bruselských hlavách. Řepka, která měla nahradit naftu. Drahý a nesmyslný vývoj elektroautomobilů. Proč vlastně nejsou jaderné elektrárny zařazeny do bezemisních zdrojů elektřiny? Strašení globálním oteplováním. To vše pragmatický mozek českého člověka z opovržením už odmítl. Je třeba vymyslet něco nového, něco, co bude opět šokovat a děsit. A našlo se.

Sucho. Vyschneme, Česko se stane polopouští. I když je stále ještě hodně sněhu na horách a teď docela (možná nepatřičně, rozhodně nekorektně) prší, tak už je tu další hlášení. Možná na povrchu je někde docela snad i bláto, tak v hloubkách 40 - 120 cm je superkritické sucho.

V hlavních zprávách ČT se objevila reportáž, že jsem zalapal po dechu. Města prý neumí hospodařit s dešťovkou. Co naprší, odteče do kanálu. I ty zelené plochy na náměstích a parcích jsou vyvýšené nad chodníky a navíc olemované betonovými ohradníky. Takže ta voda tekoucí po chodnících zase zmizí v kanálu, místo aby se zapila do těch zelených ploch. Ale proto snad ta kanalizace ve městech vznikla, aby se dešťovka odvedla a nepůsobila např. špínu v ulicích, kdyby vyplavila níže položené travnaté plochy, že? Snad bych tuto reportáž taky spolknul, ale přinesla to taky vnučka ze školy, že jim o tom jak neumí město hospodařit s vodou, vypravovala paní učitelka. Třetí třída základní školy. Ono to jde všechno do kanálu, dědo.

S touto reportáží bych rád spojil ještě jeden můj postřeh. Ty zprávy uváděl Michal Kubal, dřívější zahraniční zpravodaj ČT. Jeden z těch, kterých já si velmi vážím. Přinášejí nám zpravodajství z míst, kam rozhodně bez rizika nelze cestovat. Politickým komentátorem na ČT byl i David Borek. Vždycky jsem si říkal, že mu ty korektní žvásty nejdou moc přes pysky. Teď je zahraničním zpravodajem na Blízkém východě a tam se určitě našel. U mě palec nahoru, jeho reportáže moc rád poslouchám. Třetí do party Jakub Szántó. Dočítám jeho knihu "Za oponou války" a klobouk dolů. Někde jsem zaslech, že má končit a stane se také komentátorem zpráv na ČT. Jako Michal Kubal. Asi mu při uvádění těch "korektních" zpráv bude možná cukat sanice..

Autor: Vladimír Zeman

Zdroj: https://vladimirzeman.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=711850

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře