Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Výzva pro Člověka v tísni

 • vyzva-pro-cloveka-v-tisni

 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

——————————————

Dobrý den,

Na vašich stránkách jsem si přečetl/a  tohle:

Jsme nevládní nezisková organizace vycházející z myšlenek humanismu, svobody, rovnosti a solidarity. Lidskou důstojnost a svobodu považujeme za základní hodnoty. Věříme, že lidé kdekoli na světě mají mít právo rozhodovat o svých životech a společně sdílet práva vyjádřená Všeobecnou deklarací lidských práv.

Usilujeme o otevřenou, informovanou, angažovanou a zodpovědnou společnost k problémům doma i za hranicemi naší země. Chceme se aktivně podílet na vytváření společnosti, ve které jsou kulturní, etnické, rasové a jiné odlišnosti zdrojem obohacení, a nikoli konfliktů.

Jsme součástí občanské společnosti. Naše činnost vychází z osobní iniciativy a aktivity stovek našich zaměstnanců a dobrovolníků, jak v České republice, tak v desítkách zemí, kde pracujeme a z důvěry a podpory, kterou pro svoji práci získáváme od jednotlivců, firem, vlád i mezinárodních institucí.

Oblasti a priority činnosti si určujeme sami, podle naléhavosti situace a podle našich reálných možností něco změnit. Nemůžeme pracovat všude, za podstatný považujeme skutečný dopad.

Jelikož ve vašem popisu zmiňujete Všeobecnou deklaraci lidských práv, je načase se vás zeptat na pár důležitých otázek.

Vaše kampaň zvaná „Utajené disciplíny“ týkající se porušování lidských práv v Rusku nepřinesla ovoce, ale velkou kritiku. Touto kampaní se opět stavíte na pozici nadnárodních zájmů, která nemá nic společného s lidskými právy a ani Všeobecnou deklarací lidských práv, kterou údajně zastáváte. Vaše pozice má evidentně dvojí metr.  A tak vám posíláme pár odkazů, kterými byste se měli začít okamžitě zajímat.  Zároveň také chceme z vaší strany vysvětlení.

Otázky ohledně financování

Podle vaší výroční zprávy je zřejmé, že dostáváte peníze od americké vlády. Mezi vaše finančníky patří mj. National Endowement for Democracy, Institut Open Society a Fordova nadace. Nechte mne vám trochu o těchto organizací něco říct.

National Endowement for Democracy je americká nevládní organizace, která financována Americkým Ministerstvem zahraničí. Byla vytvořena v 80.tých letech minulého století americkým prezidentem Ronaldem Reaganem v rámci „Projektu Demokracie.“ Tento „projekt“ měl zajímavé cíle – manipulovat volby a svrhávat vlády suverénních států. NED úspěšně zmanipulovala volby v Nikaragui v roce 1990 a v Mongolsku v roce 1996. V roce 1996 zároveň pomohla svrhnout vládu v Bulharsku a v r.1991a 1992 v Albánii.

NED hrála také roli v aféře Irán-Contra americké vlády a Olivera Northa. Tato kampaň zahrnovala odevzdávání zbraní do Íránu v rámci války mezi Irákem a Íránem. Tento obchod byl financován prodejem drog z Jižní Ameriky.

Dalším příkladem je také financování Kubánsko-amerického národního fondu, který financoval Luise Posadu Carrilese, jednoho z nejhorších teroristů současné doby. Carriles nechal v roce 1976 vyhodit do povětří kubánské letadlo, zavraždil 73 lidí. V roce 1997 stál také za sérii výbuchů v Havaně.

Zdroj: http://www.thirdworldtraveler.com/CIA/National%20EndowmentDemo.html

Na jaře roku 2011 jsme zažili tzv. „Arabské jaro,“ kdy NED a další americké nevládní organizace nasypaly miliony dolarů do tuniských, libyjských, egyptských, syrských a alžírských opozičních skupin a hnutí, která svrhla legitimní vlády daných zemí.

Další velice pochybnou organizací, která vás platí, je Fordova nadace. Tato organizace byla infiltrována CIA už po druhé světové válce. V roce 1954 se totiž do čela dostal John McCloy. Než zastával tuto pozici, tak byl ministrem pro válku, prezidentem Světové banky, Vysoký komisař pro okupované Německo, předseda Rockefellerovy banky Chase Manhattana právník pro Wall Street. McCloy poskytoval v Německu krytí pro agenty CIA uvnitř Fordovy nadace založil zvláštní oddělení pro spolupráci se CIA a mobilizoval lidi stojící proti komunismu.

Zdroj: http://globalresearch.ca/articles/PET209A.html

Jako další příklad uvádím fotografii ze stanu další americké neziskovky USAID. Na této fotografii jde jasně vidět, jak se teroristé ukrývají pod křídla nevládních a humanitárních organizací.

Open Society Fond je další velice pochybnou organizací. Všechny její peníze pochází od jednoho zdroje – miliardáře George Sorose. Určitě jste si vědomi, že Soros platí i další organizace, od kterých dostáváte peníze.

Tento miliardář spolupracoval s nacisty v posílání Židů do koncentračních táborů a sám o tom prohlásil, že „se necítí vinen.“

Zdroj: http://www.theblogmocracy.com/2012/02/20/the-real-george-soros-an-evil-despicable-excuse-for-a-human-being-no-wonder-the-libs-love-the-pos/#sthash.G7lVcB87.dpuf

Soros má peníze mj. také v IRC a agenturách OSN. O tom ale určitě také víte.

Žádost o vysvětlení

Dále bychom vám měli připomenout, že letos v lednu uběhlo 5 let poté, co americký prezident Barack Obama spustil svou nenávistnou bezpilotní kampaň. Za 5 let této kampaně zemřelo 2400 lidí. Tito lidé byli chladnokrevně zavražděni, když doma opékali buřty, kupovali chleba, zachraňovali druhé, studovali, nebo se zrovna modlili. Společně s nimi byli zabiti i civilisté, mnohdy se jednalo o vraždu celých rodin.

Prezident Obama sám vytvořil tajný panel a dal si souhlas pro likvidaci lidí na základě podezření bez řádného soudu a žádného dohledu. Za 5 let jeho kampaně bylo zavražděno mimosoudně 2400 lidí. A pokud opravdu hájíte Deklaraci lidských práv, tak byste měli vědět, že mimosoudní zabíjení je v rozporu s touto deklarací.

Ani slovo jsme od vás neslyšeli o věznici Guantanámo, kde jsou stále vězněny desítky lidí bez obvinění.

Vaše organizace neodsoudila ani nelegální válku v Iráku. Místo toho váš bývalý ředitel Tomáš Pojar po této válce veřejně volal.

Zdroj: http://www.osud.cz/tisen-z-pojarovy-iracke-barvosleposti

11 let po válce v Iráku opravdoví zločinci stále chodí na svobodě. Tony Blair, Dick Cheney, George Bush a další nebyli také z vaší strany odsouzeni.

Jelikož jste placeni také Českým Ministerstvem zahraničí, žádáme vysvětlení:

 • Proč jste podle vašich stránek zapojeni na Ukrajině do aktivit v částech země, která je pro vstup země do Evropské unie, a tudíž je anti-ruská.
 • Proč jste osobně demonstrantům, kteří záměrně utočili na policii a ukrajinské ozbrojené složky, volali po sankcích a svržení legitimní vlády, pomáhali na náměstí Majdan v Kyjevě vařit
 • Proč se stavíte do pozice jako dva bývalí a i současný ministr zahraničí (Pavel Kohout, Karel Schwarzenberg a Lubomír Zaorálek), jako šéfové toho stejného státního rezortu, který vás platí? (první dva jmenovaní se zapojili do akcí ukrajinské opozice na náměstí Majdan, p. Zaorálek chtěl do Prahy pozvat dokonce Vitalije Klička).
 • Proč se stavíte na stranu  pochybných opozičních skupin jako je např. Pravy Sektor, což je organizace složená z několika ultra-nacionalistických pravicových skupin, včetně strany SvobodaUkrajinští patrioti a Trizub, kteří sdílí podobnou ideologii – jsou proti Rusku, proti imigrantům a proti Židům, za což víceméně kritizujete ruského prezidenta Vladimíra Putina?  (http://www.boilingfrogspost.com/2014/01/30/ukraine-and-the-rebirth-of-fascism-in-europe)
 • Proč v Sýrii pomáháte jen ve městě Aleppo, které v podstatě ovládá syrská opozice a skupiny napojené na Al-Kájdu? Nedávno zveřejněné záběry výbuchu, při kterém zemřeli vaši zaměstnanci, zobrazují vlajky syrské opozice.
 • Zajímá nás také, proč se nezajímáte o lidská práva ve Spojených státech, které se mění ve fašistickou diktaturu. Jako příklad uvádíme případy 8 whistleblowerů, kterým hrozilo dlouholeté vězení za prozrazení informací odhalující organizovaný zločin americké vlády. (http://www.policymic.com/articles/50459/8-whistleblowers-charged-with-violating-the-espionage-act-under-obama) Pokud vám to nestačí, tak se můžete podívat, jak vypadá americká policie, včetně tanků, bezpilotních strojů, armádního vybavení, jak se úřady chovají k lidem na letištích, atd…
 • Proč nepomáháte Palestincům, kteří už víc jak 60 let trpí pod nelegální izraelskou okupací? Podívejte se, jak vypadala Palestina dřív, a jak vypadá dnes. (http://mycatbirdseat.com/wp-content/uploads/2010/07/Palestine-now-Israel-1946-2000-takeover.jpg)
 • Proč se např. nepostavíte na stranu francouzského lidu a nepodpoříte jen v boji proti zkorumpované francouzské vládě falešných socialistů? (http://zvedavec.org/komentare/2014/01/5826-statni-represe-ve-francii-vedou-jen-kposileni-odporu.htm)
 • Proč se nepostavíte na stranu lidu v Bahrajnu a Saúdské Arábii, kde už desítky let feudální monarchové likvidují jakoukoliv opozici, a zároveň financují teroristické skupiny po celém světě?
 • Podle vašich stránek zastáváte také rovnost. Proč neadresujete konsolidaci velkého množství peněz do rukou několika vyvolených, zatímco ostatní mají problém splácet dluhy, jsou okrádáni státy, korporacemi a bankami, nebo jsou vystěhováváni nadnárodními korporacemi ze svých domovů? Proč neadresujete rozsáhlý problém chudoby v Západním světě?
 • S ohledem na vaši anti-ruskou kampaň vás žádáme o vysvětlení, proč se nezajímáte o porušování lidských práv v Kataru, kde jsou při výstavbě stadionu pro Mistrovství světa ve fotbale vykořisťováni zahraniční pracovníci, a při níž s největší pravděpodobností proběhla korupce mezi evropskými činiteli a fotbalovou organizací FIFA. (http://www.dailymail.co.uk/news/article-1392140/FIFA-corruption-Qatar-DID-buy-World-Cup-claims-chief.html)
 • Určitě by nás zajímalo, proč jste ve vaší kampani „Utajené disciplíny“ zmínili případ punkerek z kapely Pussy Riot? Přidávám vám odkaz, abyste věděli, co jsou tito lidé zač. (http://www.paratdnes.cz/2013/12/Porno-Pussy-Riot-a-kure-v-pochve-aneb-vzhuru-do-krestanske-Evropy.html)
 • Proč spolupracujete s organizací Human Rights Watch, která špatnými informacemi, potažmo lhaním, stála na počátku „humanitárního bombardování“ a „ochrany civilistů“ v Libyi a je také placena Georgem Sorosem? (http://wertyzreport.com/2011/10/02/human-rights-watch-dalsi-imperialisticky-nazor-k-oklamani-verejnosti/) Při této kampani zemřelo 100 tisíc nevinných lidí.
 • Proč spolupracujete s Amnesty International, která má úzké vazby na Americké Ministerstvo zahraničí? (http://landdestroyer.blogspot.cz/2012/08/amnesty-international-is-us-state.html)
 • Zajímá nás také, zda podporujete ruské teroristy (http://www.mediaoislamu.cz/2011/skandal-ceska-neziskovka-clovek-v-tisni-je-podezrela-z-napojeni-na-al-kajdu-ceska-pozice/)

13.ledna 2011 vám p.Ondřej Sedláček poslal výzvu pro vysvětlení vašich aktivit, mj. uvedl:

První pochyba se týká otázek války a míru. Když jsem na jaře 1999 přišel na vaši demonstraci k bombardování Jugoslávie, čekal jsem – naivně – alespoň částečně kritické vyjádření lidsko-právních aktivistů k úderům střelami s plochou dráhou letu, které měnily lidská sídla a především lidi samotné v zuhelnatělé trosky. Čekal jsem i vyvážený postoj ke sporu mezi srbskou nacionalistickou ideologií etnických čistek a mezi albánskou nacionalistickou ideologií etnických čistek. Dočkal jsem se šovinistické demonstrace českých NATOmanů a albánských nacionalistů. Na schodech kostela sv. Ludmily byl brutálně napaden demonstrant s mírovým transparentem. Kdyby ho nezachránila policie, skončil by s trvalými následky, nebo smrtí. Kritik války, bývalý dlouholetý disident a signatář Charty 77, později aktivní v celé řadě občanských iniciativ, nedostal možnost promluvit. Demonstrace skončila nečekanou tragédií – vraždou jednoho demonstranta druhým přímo na náměstí. Možná, že tahle smrt předeslala smutnou dohru politiky, za niž jste tehdy demonstrovali. V Kosovu došlo k etnické čistce pod patronátem NATO, v čele nově vzniklého státu je muž s gangsterskou a mafiánskou minulostí. Bylo rolí humanitární nevládky tomuto tleskat?

Postoj k válce v Kosovu ale nebyl výjimkou. Přístup, který upomíná na zdůvodňování koloniálních intervencí u bílých gentlemanů starších časů, se objevil znovu v souvislosti s válkou v Iráku. „Pacifismus se šíří jako mor,” napsal tehdy váš ředitel na adresu nevídané mobilizace světové veřejnosti proti válce. Krátce na to se stal náměstkem na ministerstvu zahraničí – příznačně. Přístup, který prezentoval vaším jménem, skutečně odpovídá přístupu mnoha mocných k občanské společnosti (která je v tomto pojetí vnímána jako nebezpečné semeniště ideologických nemocí), sotva by ale měl být přístupem organizace, která se zabývá lidskými právy, rozvojem a humanitární pomocí.

Zdroj: http://www.literarky.cz/politika/domaci/3135-ondej-slaalek-ve-kterem-reimu-je-kritika-mueni-zloin

Milý Člověku v tísni, je čas tyto otázky zodpovědět a zároveň se distancovat od Západních imperialistických zájmů. Jako daňoví poplatníci máme právo vědět, co přesně vaše organizace dělá, a za jakým účelem. Tímto vás tedy žádáme o vysvětlení výše zmíněných bodů a faktů. 

————————————————

Soubor v MS Word včetně fotografií a odkazů. Stačí se jen podepsat a poslat to na tři výše uvedené adresy.Pro stažení kliknout na link.

Výzva pro Člověka v tísni

zdroj:http://wertyzreport.com/2014/02/01/vyzva-pro-cloveka-v-tisni/

 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře