Facebook Twitter RSS
Czech English French German Russian Spanish

ads

Život na objednávku

Hodnocení uživatelů:  / 6
NejhoršíNejlepší 

Většinou je znám pojem 'Smrt na objednávku'. Ukončit život jednoho, na objednávku druhého je normální. No, normální zrovna ne, ale bývá to častým námětem filmů, seriálů, knih a také to čas od času zažíváme na vlastní oči, když se ze světa "nešťastnou náhodou" ztratí nějaká nepohodlná osoba.

A život na objednávku? Byť to dnes zní všelijak, tak ano - už brzy čekejme na zavedení i tohoto pojmu do naší reality. Jako úplný průkopník je ERÚ a jeho hlavní pionýrka, Alena Vitásková.

  • zivot-na-objednavku

Stále častější zprávy o změně tarifů za odběr elektřiny visí nad našimi hlavami jako smyčka šibenice a podle všeho, stoličku nám má paní Vitásková podkopnout hned první den následujícího roku. Tento novoroční dárek všem lidem má být samozřejmě "vstřícný ke všem" a podřízení Aleny Vitáskové se snaží seč mohou, aby naše pochybovačné vrásky vyhladili. Teda, prozatím mlží a jako obvykle čekají co my na to. Podstata je ale jasná - cena za odběr se stane nedůležitou, ale zásadním způsobem se bude upravovat cena za hlavní jistič. Nahoru, samozřejmě.

Vše má proběhnout podle zásady: Máš velký jistič? Tak jo, ale když ho moc nevyužiješ, finančně tě zruinujeme. Velký jistič totiž znamená, že si objednáváš velký příkon a musíš tedy odebírat, odebírat a odebírat. Bez diskuse. Tečka.

Jaká má být tedy podle pionýrky Vitáskové praxe? No taková, že pro nás bude ekonomický jen takový jistič, který pokryje příkon spotřebičů používaných dennodenně nebo skoro dennodenně. Kdo si bude chtít na zimu pořezat dřevo, má smůlu. Kdo bude chtít dětem svařit houpačku nebo si bude chtít v zimě občas přitopit elektřinou, zapomeňte. ERÚ prostě chce, ať si každý spočítáme naši roční spotřebu včetně potřebného příkonu a na tuto si objednáme u paní Vitáskové přesný jistič. Nesmí být ani moc malý, aby nám udžel celou dobu praní ložního prádla a ani moc předimenzovaný, protože na nevyužitý rozdíl krutě doplatíme.

Co na tom, že všichni obchodníci s elektřinou přesně vědí, jaká je spotřeba a všichni operátoři trhu dokáží celý rok z letitých zkušeností hodně dobře predikovat. Co na tom, že roky rokoucí vše funguje. Není přeci nic snazšího, než zaměstnat milióny lidí starostmi, kterých mají tak málo!

Takže to vypadá, že je načase začít přemýšlet, jaký že to roční příkon si u paní Vitáskové objednáme. Až tohle dáme dohromady, paní Vitásková v roce 2017 spokojeně zamlaská a bude jasné, že systém se objednávání osvědčil, tak konečně může začít na plno náš život na objednávku.

Zemědělci od nás budou přijímat roční objednávky na pěstování obilovin, brambor, jablek a mrvičky, chov dobytka a slepic, pekaři od nás budou požadovat objednávky na počet pecnů chleba a housek na celý rok, mlékaři na množství tvarohů a dochucení jogurtů a pivovary budou vyžadovat roční graf naší žízně. Dopravní podniky budou chtít přesně vědět kdy kam v roce pojedeme, poplujeme nebo poletíme, aby každoročně naplánovali potřebné dopravní kapacity, úředníci budou chtít váš přesný roční rozpis návštěv v jejich kancelářích, aby bylo možné alokovat kapacity úřední síly, ministr dopravy bude po každém řidiči požadovat informaci, jakou cestu kdy použije, aby se podle toho zařídil a doprava od jara do zimy nevázla, Česká televize bude chtít přesně vědět, kdy se budeme dívat na bednu, aby do programu zařadila náš (ne)oblíbený pořad, porodníci budou požadovat přesné datum, kdy na to doma skočíme, aby bylo v porodnicích dost dětských postýlek, krematoria budou požadovat datum našeho plánovaného umrtí, aby mohli vypsat roční objednávku na nákup paliva, kriminalisté budou po vrazích požadovat roční plán akcí, aby náhodou nebyli ve špatnou dobu na dovolené a koneckonců i naše manželky budou po nás požadovat roční plán společného sexuálního života, aby ty kapacity ... no, jaksi aby nebyly ani předimenzované a ani poddimenzované. Zkrátka, bez plánu odběru si v budoucnu nikdo ani nevrzne.

Každopádně, na tom všem je vidět, že počet prázdných kapacit s nulovým intelektuálním výkonem je na ERÚ sice hodně, ale jističe jim je možné, bez obav zastavení provozu, zcela demontovat.

___________________________________________________________

Naštěstí se vše nakonec v dobré obrátilo a pionýrka Vitásková dostala od vlády lepanec za přílišnou snahu. Holt si, káča hloupá neuvědomila, že rok 2017 jest rokem volebním.

 

 

podporte-width

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře