Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

V zajetí spamů a podvodů

  • v-zajeti-spamu-a-podvodu

Klientům emailových schránek (např. seznam.cz) přicházejí mafiánské spamy, co se týče uhrazení nějakého dluhu, který nezavinili. Dále přicházejí pochybné obchodní nabídky a návrhy na seznámení. Tyto podvody se dějí dlouho – připomíná mi to zónu jakéhosi bezpráví a nevymahatelnosti práva.

Divím se, že „autoři" těchto nevyžádaných zpráv mají mnoho volného času, že by jej mohli klidně rozdávat! Kde se v nich bere již zmíněná energie obtěžovat lidi? Baví je to vůbec? Jsou natolik zoufalí, když nedovedou smysluplně strávit den? Proč chtějí, aby příjemci těchto zpráv byli nešťastní? Situaci dlouhodobě pozoruji, a tak se ve společnosti vyskytuje nová definice volného trhu  - ožebračit, vysát a usmrtit svou oběť za každou cenu.

Mnoho lidí na tyhle podvody skočilo. Snad situaci zachrání nějaká osvěta, vzdělání a internetová gramotnost, jenže spoléhat na jediný okraj nelze donekonečna, druhým okrajem musí být „nepopulární" represe, aby byl internet čistý a hlavně bezpečný. Sice panuje myšlenka, že tyhle vzkazy musíme ignorovat smazáním, ale to nestačí. Již zmíněná vymahatelnost práva musí existovat, pokud chceme právní stát skutečný i virtuální.

Václav Kovalčík

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře