Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

První prezidentka ČR bude feministka. OK?

Hodnocení uživatelů:  / 9
NejhoršíNejlepší 

Co myslíte že ale znamená OK? Ano, jednak to může být cizojazyčná zkratka, používaná pro vyjádření, že je něco v pořádku - tzv. "oukej", ale také to může být označení českých letadel, na které má zálusk celý svět. Jenže to není vše. OK může znamenat také "Oranžový klub" nebo-li, jak se nepříliš hezky, ale výstižně říká - "Omezený kur" - tedy sdružení sociálnědemokratických feministek. Jednou z členek je také ministryně práce a sociálních věcí, Dipl.-Pol. Jana Maláčová, MSc.

  • prvni-prezidentka-cr-bude-feministka-ok

V čísle 39 Týdeníku Echo vyšel m.j. rozhovor se současnou ministryní práce a sociálních věcí, Dipl.-Pol. Janou Maláčovou, MSc. Proč to zmiňuji? Nezdá se to být extra zajímavé, protože zmíněná osoba, která o skutečnou práci paradoxně nikdy nezavadila, neřídí kola dějin, ale jen stojí v čele Ministerstva přes práci. O interwiev s někým takovým bych normálně ani okem nezavadil, ale tenhle jsem si přečetl s určitým pocitem zvědavosti. Totiž to, že Dipl.-Pol. Jana Maláčová, MSc. poskytla týdeníku Echo rozhovor mohlo znamenat, že si chtěla napravit reputaci po své prázdninové, infantilní, ale zcela vážně myšlené hlášce, u které je komentář zcela zbytečný, a sice když prohlásila, že: „Pokud budeme platit (rozuměj státním zaměstnancům) vyšší platy, tak z toho bude profitovat státní rozpočet, protože to znamená vyšší daňové a sociální příjmy pro státní rozpočet.“

Má očekávání byla ovšem lichá. Její prestižní vzdělání na prestižní univerzitě Johanna Wolfganga Goetheho ve Frankfurtu v Německu, se v poskytnutém interwiev opět neprojevilo. Když z rozhovoru, který vedla s redaktorem Danielem Kaiserem, vylijeme univerzální stranickou omáčku (USO) a poškrtáme obvyklé plané tlachy politiků (PTP), tak rozhovor obsahoval jen tyto čtyři podstatné názory Dipl.-Pol. Jany Maláčové, MSc., členky OK:

- schodek v plánovaném státním rozpočtu na 2019 ve výši 40 mld je v pořádku;
- ČSSD by si přála zavést sektorové daně, ale nemají na to sílu;
- lidé si musí zvyknout, že se během profesního života budou muset několikrát překvalifikovávat;
- v posledních volbách ztracené volební pozice může ČSSD získat jedině v "ekonomice 4.0", to je její šance.

Na přísun nekompatibilních přivadrovalců do naší kultury se redaktor takticky neptal, aby si lidi problém se přičmoudlými nositeli pohlavních nemocí nepřipomínali, ale i tak to stačí. Když si tato čtyři vyjádření přeložíme a rozměníme na drobné, tak co nám ministryně, Dipl.-Pol. Jana Maláčová, MSc., členka OK říká?

- Říká nám, že i když se naše ekonomika přehřívá a jede na 106%, tak dosáhnout na vyrovnaný, natož přebytkový rozpočet je nemožné a zcela logicky nás v budoucnu nečeká nic jiného, než státní bankrot.
- Říká nám, že zdanění zahraničních firem je tak nepodstatný problém, že pro ČSSD nikdy nebylo, není a ani nebude téma, které by jim stálo za námahu. Říká nám, že Česká republika je kolonií a jako kolonie se taky musíme chovat.
- Říká nám, že ČSSD nevidí v České republice možnost na specializaci vlastního průmyslu a že vždy budeme jen montéry toho, co si zahraniční buržuj zamane. Že přežíváme bez plánu, bez vize, jen ze dne na den a máme držet huby a být vděčni za každou fušku pro zahraniční společnosti.
- Říká nám, že ČSSD se těší na robotizaci. Říká nám, že dnes jsou již všechny lidské problémy vyřešeny a na občany už zvysoka kašlou. Že již spíše přemýšlejí o volebním programu, kterým chtějí oslovit hlavně roboty, automaty a umělou inteligenci. Dipl.-Pol. Jana Maláčová, MSc. zde pro budoucnost strany vidí jasný volební potenciál.


Nu což, Dipl.-Pol. Jana Maláčová, MSc. ani ve Frankfurtu na rozum nenarazila, ale to jí nezabránilo ventilaci velkých plánů - vyššími mzdami úředníků vylepší státní rozpočet a všem robotům slíbí nový, oranžový lak. Asi také cítíte, že váha deklarovaného významu značky "OK" se silně otřásla a nezadržitelně se odvrací od pojmu "Oranžový klub" k tomu druhému, výstižnějšímu.

Jenže tady to nekončí. Jak se popravdě říká: "Vrána k vráně sedá..." a tak i "OK", co by výsledek jakési seznamky feministických entit s podobným náhledem na svět, je absolutně ideální místo. Na stránkách Oranžového klubu si je lze prohlídnout více členek i se vším, co pokládají za úspěch (netěšte se, není tam téměř nic) a také se tam lze dozvědět, že mezi nejznámější členky OK patří bývalé a nechvalně známé ministryně Michaela Marksová a Kateřina Valachová. (...počítám, že jsem touto zvěstí nikoho nešokoval, ale musel jsem to zmínit, protože s touto znalostí můžeme dále pracovat.)

Také platí, že "...rovný rovného si hledá"  a tak Dipl.-Pol. Jana Maláčová, MSc. má za manžela Aleše Chmelaře, MSc., o šest let mladšího státního tajemníka pro evropské záležitosti (samozřejmě ČSSD), který ve již svých 24 letech (!) byl v Bruselu zaměstnáván jako expert (!). A to, že paní Dipl.-Pol. Jana Maláčová, MSc. není Dipl.-Pol. Janou Chmelařovou, MSc.? ...no protože feminismus je feminismus a jen doufejme, že expert Chmelař, MSc. stihl vyprat a uložit kalhotky a podprsenky pro Dipl.-Pol. Janu Maláčovou, MSc. (Čert ví, jaký je život s angažovanou feministkou. Určitě báááječnýýý:)

Ale nejsme bulvár, nechme osobní život osobním životem a zaměřme se už trochu na samotné "OK". Už sice víme, že ono "OK" má do Oranžového klubu tak daleko jako hovězí stejk k veganské lahůdce, ale bylo by dobré se dozvědět o nich o něco více. Ne, že by to byla nějaká zajímavá organizace, to ne, ale v lecčem to poodhalí souvislosti.

Ze zkušenosti víme, že se vyplatí sledovat cestu peněz. A protože OK nevzniklo z dobročinných, ale hrabivých a kariérních pohnutek, tak tohle platí samozřejmě i zde. Bohužel to začne být trochu složité, ale vše znepřehlednit je vždy jejich úmyslem.

Takže, on ten OK spolupracuje s organizacemi:

- ČSSD
- Friedrich Ebert Stiftung
- Inštitút ľudských práv – Human Rigths Institute
- Deník Referendum
- Masarykova demokratická akademie
- Forum 50%

Výraz "spolupracuje" si vysvětlete jak chcete, ale myslím, že to je vcelku jasné. Spolupráce s ČSSD je zde zcela pochopitelná, protože tato "velmi majetná" politická strana, OK vydržuje. No, mohli by si jen zkusit nevydržovat feministky!

Masarykova demokratická akademie (MDA) - i když to zní, že je to něco na úrovni, tak se nenechte mýlit. Je to spolek, kterému dělá předsedu Lubomír Zaorálek, ředitele Vladimír Špidla a tihle dva, ještě s pár dalšími, si hrají na vzdělávání. Za stranické peníze, samozřejmě. Každopádně spády této MDA jsou velmi zajímavé a ještě se k ní vrátíme.

Nadací Friedricha Eberta (odborníci na průplach mozku mladým lidem, kde spolupracuje i Vladimír Špidla), slovenským Inštitútem ľudských práv – Human Rigths Institute (kdyby si kriminálník Bradley Manning nenechal ufiknout své mužství, mohli by celý "Institut" zabalit) a Deníkem Referendum (čistě antizemanovský portál) se nebudeme raději moc zabývat, abychom se nenakazili bakterií, požírající mozkové buňky, ale zato se trochu pozdržíme u názvu "Forum 50%". Věřte, že to stojí za to.

Ne, že by Forum 50% činilo něco užitečného. To ani náhodou. Je to v podstatě to samé, co feministky z OK, jen podstatně větší a jejich podvratnou činnost lze sledovat na internetu, ale velmi zajímavý je obludný rozsah jejich podporovatelů. No posuďte sami:

Nadace Open Society Fund - Norské fondy
Úřad vlády ČR
Erasmus+
EU - Evropský sociální fond
Nadace rozvoje občanské společnosti - Norské fondy
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Velvyslanectví USA v Praze
Dánské velvyslanectví v Praze
Úřad práce ČR
Slovensko-český ženský fond
Filia die Frauenstiftung
EU - OPPA Praha
Friedrich Ebert Stiftung (stejně jako u OK)
OSI Think Tank Fund
Nadační fond Hyundai
CEE Trust

Ještě s mnoha a mnoha dalšími českými i zahraničními spolky, (včetně České televize) spolupracují, ale tento výše uvedený seznam peněženek, určených pro Forum 50%, je více než výmluvný. Napovídá, že tlak na voliče příštího českého prezidenta v sukni, houstne. Z uvedeného výčtu podporovatelů a jejich síly je zřejmé, že příští volby na funkci prezidenta ČR se ponesou ve znamení tlaku na ženskou populaci a jejich první zástupkyni - první hlavu státu na Pražském hradě v novodobé historii národa.

To je motivace, co? První ženská na Hradě! Taková bomba! ...jenže, kterou tu kopretinku volit?

Já myslím, že nabídka možných kandidátek je jasná již dnes: musí to být feministka buďto z "Fóra 50%" nebo z toho "OK", nebo z něčeho podobného. Možná rychle vznikne i nějaký "Fialový" klub od ODS, či "Klub absinthujících žen" od Kalouska a nebo klub "Andrejovy Agrofemy". Nevím. Je docela možné, že se mezi tyto, pokusí vtlačit i nějaká sluníčkářka od kumštu nebo něco vysloužilého od Ústavního soudu, ...ale mají to marné - pokud nepatří do některého z klubů angažovaných feministek, jsou bez šancí - Soros ani Česká televize je nepodpoří.

A ptáte se, co se stane, až vyhraje prezidenta první feministka? Ptáte se, zda se potom vše zklidní a svět už bude zase normální?

No, na to je úplně jednoduchá odpověď a určitě bude stačit odpovědět otázkou: A co myslíte, proč jsou v Praze pořádány pochody perverze pod názvem Prag Pride? Z dlouhé chvíle to asi není.

-------------------------------------------------------


Závěrem plním slib shora daný a ještě uvedu malou pikantnost dneška, nad kterou můžete přemýšlet:

Masarykova demokratická akademie (ta Špidlozaorálkova jakoškola, co jsem se o ni zmínil) se účastní projektu s názvem "Projekt Evropa". Podle názvu správně odhadujete, že se jedná o velké množství písmenek, které nám mají donekonečna opakovat, jak je Evropský sojůz príma, super, špica a bomba. To je jasné. A protože to slyšíme od roku 2000, tak tato lež v tuto chvíli už musí být minimálně polopravda. Podstatné ovšem je a zamyšlení je hodno to, kdo všechno se onoho "Projektu Evropa" účastní. No, však posuďte sami.

Partneři Projektu Evropa:
1. innogy Česká republika a.s. (majitel: innogy Beteiligungsholding GmbH, Spolková republika Německo)
2. Českomoravská konfederace odborových svazů
3. Strana zelených
4. TOP 09
5. Svaz průmyslu a dopravy ČR
6. Institut pro křesťansko-demokratickou politiku (Hanns-Seidel-Stiftung, Konrad-Adenauer-Stiftung, Wilfried Martens Centre for European Studies, ...něco jako ta Špidlozaorálkova jakoškola, ale zde je stiftung Bělobrádkovo)
7. Česká pirátská strana
8. ...no a samozřejmě ČSSD


Myslím si, že to pro dnešek stačí. 

Zdroj:
oranzovyklub.cz
masarykovaakademie.cz
padesatprocent.cz

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře