Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Přípravy na „Armagedon“ mohou být reálné i užitečné

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 
  • pripravy-na-armagedon-mohou-byt-realne-i-uzitecne

V dokumentárních televizních stanicích jsem zhlédl pořady o obyčejných lidech v USA, kteří myslí dopředu, co se týče případného soudného dne. Právě ten hrozí Spojeným státům americkým, když uvážíme obrovské zadlužení této velmoci. A tak se jednoho dne může stát, že finanční věřitelé ztratí trpělivost a že dojde v blízké, či daleké budoucnosti k nebezpečnému válečnému konfliktu!

Existují tedy rodiny, asi tak střední třídy, jimž není lhostejný svět, stejně tak jim není lhostejná vlastní budoucnost v případě Armagedonu v jakékoliv formě. A proto se připravují na soudný den shromažďováním trvanlivých potravin, pitné vody, léků a dalších nezbytných potřeb k přežití.

Dokonce uvedené domácnosti zbrojí, neboť při světové katastrofě hrozí vynoření chaosu ve formě drancování prostředí, rabování a rozkrádání, čemuž podlehne veřejnost, jež se na nepřízeň osudu vůbec nepřipravila, anebo nechtěla připravit, vždyť předvídaví lidé a jejich rodiny bývají v současnosti považováni rovnou za šílence a blázny ve společnosti!

Pokud má dojít k začlenění starostlivých lidí do fungujících skupin a iniciativ, jež by si měly poradit s případnou katastrofou, tak musejí složit, dalo by se to nazvat, zkoušky píle, odvahy a odhodlanosti.

Musejí např. najít vhodné místo k přenocování, dále pak rozdělat oheň, aby posloužil dobré věci, aby nebyl viděn z okolního nebezpečného světa. Ještě k tomu splnit určitou soběstačnost v otázce vlastního přežití a zásobování. Již uvedené zkoušky připomínají skauting v reálné akci naostro. Co je získáno na cvičišti, poslouží jistě na „bojišti" ohledně nepřízně osudu.

Na závěr bych chtěl sdělit, aby se národy světa inspirovaly průkopníky, kteří vážně myslí na budoucnost, aby došlo k ochraně obyvatelstva před případným katastrofickým scénářem. Jistě pomůže vlastní soukromá i veřejná iniciativa. Každý by měl realizovat ve svém životě konstruktivní a užitečné plány v rámci možností. Poselství tohoto článku je respektovat lidi, kteří dennodenně přemýšlejí o budoucím scénáři tak jako biblický Noe se svou archou.

Václav Kovalčík

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře