Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Přerod. Vidíte ho také?

Hodnocení uživatelů:  / 13
NejhoršíNejlepší 

Také pozorujete, že svět kolem se mění a my společně s ním? Odpovíte "Že se ptáš! Jasně že ano!", ale já nemám na mysli to, že je více aut, počítačů a obchodních center a naopak méně dětí na pískovištích. Ani nemám na mysli to, že stárneme a že ubývá lidí, kteří živí užitečnou prací. Tohle všechno je jasné a na první pohled viditelné. Mám na mysli něco jiného. A sice to, jak odkudsi dostáváme rozum.

Otázka zní: Odkud!?

  • prerod-vidite-ho-take

Je sice pravda, že ho nedostávají všichni stejnou měrou, ale nejspíše to bude tím, že aby ho jeden dostal, musí být druhému odebrán a tak můžeme kolem sebe pozorovat roztodivné jevy, nad kterými se člověk rozumný nestačí divit. Lidé se v roce 2014 divili třeba nad otevřenou podporou ukrajinských fašistů pány Schwancenberkem a Halíkem a potom zase v roce 2015 nás paní Merkel šokovala bianco pozvánkou islamistům do Německa. že jsme pojmenovali základní jednotku debility jedním Merkelem.

U nás doma zase bylo šokem třeba loňské vítání amerických okupačních vojsk či letošní Sobotkovo zatýkání za projev nezávislého názoru. Nebo zrovna teď - parlamentní návrh na usnadnění možností ukájení pedofilních choutek jedinců s duhou, na místo mozku v hlavě - což už je vážně projev nevratné demence.

Ale ani nemusíme chodit tak daleko a vysoko. Stačí se porozhlédnout kolem sebe. Třeba v tramvaji, obchodě nebo na ulici a zjistíme, že i zde se najdou takoví, kterým je rozumu stále více a více ubíráno. Můžeme tak potkat muže, kteří se neumějí mít ženy v úctě a chránit je vždy a za každou cenu, ale stejně tak můžeme potkat i ženy, které svým chováním slabé pohlaví ani vzdáleně nepřipomínají a jejich verbální vyjadřování zahanbí i toho nejsprostšího dlaždiče. Tohle všechno existuje a snad to tak i musí být. Vždyť stále ve vesmíru platí zákony rovnováhy, takže aby jedni nalezli, musejí jiní ztratit. Asi to jinak nejde.

A tak, když kolem sebe budeme pozorovat stále větší a větší debilitu, nezoufejme. Znamená to totiž, že ti z nás, kterým není ubíráno, získávají stále více rozumu a nebude tak snadné je obelstít. Už se nenechají omezovat na svobodě, budou bojovat proti svému špehování, odmítnou totalitu i diktát samozvaných autorit a špatné věci budou měnit na dobré.

Vše začalo pomalu, nenápadně, ale jsem skálopevně přesvědčen, že již byl tento proces dávno zahájen. Jen když se rozhlédnu v nejbližším okolí - tedy doma a blízké rodině. Je sice pravda, že ještě před takovými pěti lety mě také doma považovali za "vykolejence", ale třeba už před třemi lety jen mlčeli a mlčky poslouchali. Nyní doma o všech věcech, co se dějí kolem diskutujme a řešíme je společně. Televizi v otočení o 180 stupňů brání jen její nevábný rub a naše děti - a to jsem si jist - jsou dnes již nezmanipulovatelné. Informace šíříme i na svých pracovištích a všude tam, kde máme dosah a vrací nám to - ti, kteří nás dříve spamovali vtipy a pornem, tak dnes od nich vesměs dostávám hlavně podstatné informace o dění kolem a zajímavé odkazy.

Nebo mí sousedé - museli třeba zjistit, že wifi signál je škodlivý a tak jak kdysi nechávali router zapnutý 24 hodin denně, tak dnes pozoruji, že počet těch, kteří upřednostňují své zdraví před pohodlím se značně zvýšil a když internet nepoužívají, vypnou ho. Někde si tohle asi zjistili a jisté je, že pan Hlavní Proud to nebyl! A když to vezmu ještě dál od domu, tak třeba existují poloanonymní skupiny, které ze zásady odmítají kupovat Babišovy výrobky (patřím k nim mimochodem také) a vůbec čím dál více lidí omezuje pořizování výrobků korporací počínaje od Nestlé a konče u Procter & Gamble. Jinými slovy tohle vše dohromady znamená jediné: odpor proti Systému.

Je to obrovské tempo změn. Já osobně jsem se třeba kdysi nepohnul bez mobilního telefonu. Byl jsem k němu uchem přisátý i na dovolené a v noci jsem ho měl vždy na dosah. A dnes? Dnes, když ho mám s sebou, tak jedině odstíněný, takže na mě žádná BTSka  "nevidí" a vytahuji ho jen na nezbytné vyřízení komunikace. Připadá mi to dnes zcela normální, ale ještě si moc dobře vzpomínám na ten nepopsatelně zvláštní pocit, když jsem poprvé úmyslně vyšel ven bez telefonu. Na okamžik, kdy jsem se odpojil od Systému. (Kdo nevyzkoušel, vřele doporučuji.)

Vezměme jen dnešní stav a zjistíme, že Systém je v koncích a mele z posledního. Že v podstatě kromě slzného plynu, vodních děl a ozbrojených policistů už nemá co do boje poslat. Veškerá propaganda selhává. Čím dál více nás rozpozná každého chcípaka dřív, než vůbec vysloví svou kandidaturu na prezidenta a čím dál více z nás ví, že každá neziskovka a think tank jsou ve své podstatě naši nepřátelé a zloději. Lidé u vědí, že televize lže a manipuluje a občanům se obrací žaludek a plivou na obrazovku, když na ní jen krátce zahlédnou Kalouska, Sobotku, Babiše, Bělobrádka, Schwancenberka, Dientsbiera, kteréhokoli Stropnického, Zaorálka, Topolánka, Bendu, Junkera a mnoho, mnoho jim podobných. Předvolební letáky je už zbytečné tisknou, protože vesměs končí ihned v odpadu a billboardy už včera sloužily jen k zahájení umělecké soutěže 'Tykadla'. Mohou zkrátka lhát, překrucovat a mlžit jak je libo, ale už to nezabírá. Ta trocha obecenstva, co jim zbyla, je nevytrhne a již brzy je čeká jen pocit šaška v prázdném šapitó.

Zkrátka a dobře, funguje to! A když někdo propadá bezaději a říká, že je vše ztraceno nebo použije jiné slovo - nevěřte! Není to pravda! Stačí malá, skoro nepatrná, ale intenzivní činnost v šíření informací a vidím změny. Sice to trvalo, ale i z malého pramínku se stává veletok, který už nikdo nezastaví.

Vidíte to taky?

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře