Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Pane Demieux [demie], jsme v p….?

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Kolik existuje druhů rozhovorů? Hodně. A jaké? No, může mít hodně přívlastků. Třeba příjemný a nepříjemný, hodnotný a nebo nesmyslný, taky může být dlouhý nebo krátký, poučný nebo mlácení prázdné slámy, atp., atp. Ale mohou být i jiná dělení. Tak třeba rozhovor může být skutečný, ale může znít zcela neskutečně. Prostě hotové sci-fi.

Jenže tentýž skutečný rozhovor může znít i skutečně. Tedy uvěřitelně a předvídatelně. Jenže nezapomínejme, že může být ještě rozhovor i neskutečný a problém je, že také ten může znít neuvěřitelně i uvěřitelně. Je to opravdu děs a prase aby se v tom všem vyznalo.

  • pane-demieux-demie-jsme-v-p

Právě jsem s panem Demieux dosledoval Ruské "Věsti".

To jsou vlastně hlavní zprávy, co jim tady u nás říkáme "Události". Ty ruské jsou na velikost země nečekaně krátké (skoro jako ty naše Události), ale někdy je méně vlastně více. Jenže jsem se občas úplně ztratil. S těma českýma k nerozeznání. Korona na každém kroku - statistika mrtvých; zapouzdření lékaři; srdceryvné přednesy díků za uzdravení; drony nahánějící sportovce v lese, rybáře i "šašlikáře"; zátarasy na silnicích; domácí vězení i vypouštění hrůzy z hotovosti. No a pak se nepopleťte! Ono to skutečně vypadá, že za ten projektový globalismus kope s Pekingem, Washingtonem a Bruselem i ta zatracená Moskva, že pane Demieux?

Jo, že o tom nesmíte. Ale jistě si pane Demieux vzpomenete, jak to začalo.

Netopýrem! Hmm, nebo loskutákem? Vlastně luskounem? Ale ne, spíše netopýrem. Co? Že jsou bez fantazie a že se museli držet scénáře filmu Nákaza z roku 2011? A tam to byl netopýr? Aha, takže teda netopýr. Na úplném začátku filmové Nákazy to byl sice robotný (šíleně pracovitý) Číňan s buldozerem, ale protože měl rudou knížku (ten Číňan, ne ten buldozer), tak to P.R.C. (Parta Rudé Číny) svedla na chudáka luskouna. Ech, vlastně netopýra. No a hned nato se po čínských Square's začali kácet Číňani. Jak špalky. Ale jen na kameru. Jinak ne. Tady, ani v Americe se nikdo nekácel. Jak to? Jo, že nebyly pokyny! Jasné. A v tom filmu to bylo a tak poslušní Číňanci nařízení dodržují, takže se začali kácet jak o závod. Chápu.

Jste globalista, že ano pane Demieux?

Kývete, takže jo. Já si to myslel. My tady ne. My jsme nacionalisti, naopak zavírali hranice. Neprodyšně. Uzavřeli jsme my a uzavřeli i naši sousedi. A už se na hranicích dokonce i střílí, když chce někdo přejít! Nesmějte se, pane Demieux! Je to přeci logické - my se musíme chránit před jejich korovirem a oni zase před naším korovirem. Nějaké křížení virů by bylo neetické. A kdo ví, co vy z těch genových hrátek nakonec vyrostlo, že pane Demieux! Kdo z obyčejných sprostých lidí by nechápal tyhle vědecko-etické záležitosti, tak mu to můžete zjednodušit: naše zasoplené nosy jsou jen naše a před cizími zasoplenými nosy své hranice uchráníme! Jsme přeci patrioti! ...no ne, Pane Demieux? Aha, vlastně vy ne... No nic.

Také obchody jsme zavřeli, pane Demieux.

Co? Že hlavně ty malé, české bylo důležité zavřít? Aha, že tam stejně moc zákazníků nechodilo a v podstatě ani jejich provoz nemá smysl? Aha. To jako kvůli dvaceti zákazníkům za den nemá cenu riskovat smrtelnou netopýří nákazu? Aha. Jestli něco má cenu, tak naopak nechat otevřené ty velké? Ty mamutí, nadnárodní, oligarchické, řetězce, které mají gigantické prodejní plochy postavené na orné půdě. Tisíce a tisíce zákazníků se tam snadno rozptýlí a můžou tam klidně utratit všechny své peníze, které pak odejdou do Německa. To je totiž náš tajný vládně-patriotický plán, pane Demieux - všechny naše špinavé prachy hezky skončí v Německu, aby je naši občané nemuseli olizovat. Takhle nám je hezky slíznou anglo-germánské kmeny, ale je to přísně tajné, tak to nikomu neříkejte!

To je dobře, že to chápete. Máte šicí stroj, pane Demieux?

Ne? A vaše paní? Že má, ale že jí usekli ruce za tu nepovedenou mexickou prasečinu v roce 2009? Co? Že předtím dokonce přišla o pipinu i za tu nepovedenou ptačí? Fakt? Aha, tak to je blbé. Co? Že to nevadí? No, ale kdo vám ušije roušku, pane Demieux? Co? Vy roušku nemusíte nosit? Jak to? Tady budete mít průser, uvidíte. Vždyť náš nejvyšší dráb, otylý Hamáček dal rozkaz, že kdo nebude mít roušku, bude krutě pykat. Určitě má obrovský strach z toho smrtícího viru. I za nás se strachuje. A měl by jste ho slyšet, pořád o tom mluví, mluví a mluví. Hlavně v televizi. Bodejť taky ne! Je to teď největší borec přes viry. Určitě má taky nejvíce informací o smrtelné nebezpečnosti nákazy a hned vidí celý národ na JIPkách a statisíce mrtvých, pod vrstvami nehašeného vápna. Každý den všem hrozí prstíkem.

Co? Že to tak není? Co to naznačujete, pane Demieux? Aha, to jak seděl otylý Hamáček s otylkou Maláčovou a s hromadou lidí u jednoho stolu bez roušek a vůbec ničeho se nebáli? Máte pravdu, asi se fakt není čeho, když tomu ani ten nejvyšší nevěří. To je jako kdyby Papež věřil v Boha! Bože, taková blbost!

Jak to, že se pane Demieux usmíváte?

Že to je všechno sranda? A co jako? Tři vlasy? Ping, pong...? Nikdo vám pane Demieux nerozumí. To jako Homer Simpson? Ne? Jo aha, myslíte Trumpa, toho dosazeného prezidenta! A jak se přetahuje s Tím-Phingem o to, komu virus jako říká pane. Ale tak to bych se moc neusmíval, pane Demieux. To je vážná věc. Rakety, atomovky, letadlové lodě a prý bombardéry už tankují perolej, nebo co. ...no nesmál bych se být váma. Co? Že ten třetí se směje? Jaký třetí? Co za třetí? Jo ták! Jako že ti dva jsou domluveni a budou teď odvádět pozornost? To je možné. No ale tak potom koho je teda ten zlobivý virus? Proč na mě mrkáte? Aha, to jako ta skupina, pro kterou zákony neplatí, protože si prý kdysi zavedli tu holou kauzu? No jo, ale to je přece matení občanů, pane Demieux! Ale vlastně máte pravdu, nic jiného vlastně ani neumí. A když se o něčem mluví, tak to zpravidla není důležité. Důležité je naopak to, o čem se mlčí.

No nic. Máte hlad, pane Demieux? 

Aha, čím dál větší? No z grafů "worldometers" na netu to je vidět, ale otázka zněla, zda máte skutečný hlad. Ne ten fiktivní. Jestli jo, tak máte smůlu. Nejsme potravinově soběstační a některé státy už zastavily vývoz potravin ze své země. A ty co ještě nezastavily nám posílají jen odpad, co by jim ani prasata nežraly. Můžeme vám nabídnout buď něco francouzského od Kolína nebo německého od Mladé Boleslavi a nebo českou chloubu - něco korejského od Nošovic. Opravdu našeho českého nemáme bohužel lautr nic. Co, že vám vyschlo v krku a rád by jste se napil? Tak zapíjet to můžete třeba řepkovým olejem od Slováka, ano?

Pane Demieux, najednou jste nějak zblednul.  Promiňte, ale vypadáte pěkně hnusně! Téměř jako ten maďarský skorožid, co nemá rád Židy i nežidy.

Nechápu. Proč vrtíte hlavou? Okno? Jak okno? Jako otevřít okno, že je vám zle? To ale nemůžeme, protože venku se prý hemží těmi vašimi viry, pane Demieux. Jo ták, vy myslíte Windows! To jako Bill Gates! Aha. To on má vystřídat toho hnusného maďarského skorožida? Tak to on teď bude nový nastrčený maňásek? Aha. To ale není moc chytré, pane Demieux. Ani očkování, co zabíjí tisíce Afričanů a ani modrá smrt, co ničí nervy miliónům uživatelů Windows, mu moc velkou reklamu neudělaly. Jo, že to nevadí? Že ten hnusný maďarský skorožid taky ožebračil celou Velkou Británii a lidem to nevadilo? No, máte pravdu, pane Demieux - nevadilo. Klidně toho smarďocha nechali na svobodě, až do jeho blížící se smrti.

Vlastně je divné, pane Demieux, že nekosíte nikoho z těch bledých, křivonosých, přestárlých a polozdechlých trosek... Jak to?

Jo, že plníte právě jejich rozkazy? Že jako jejich dítě poslouchat musíte? Ano, děti by měly své rodiče poslouchat, to máte pravdu pane Demieux.

No dobrá, a co teda od nich máte dál za úkoly? Ale pane Demieux, haló, nedělejte, že neslyšíte. Přece nemusíte mít z ničeho strach. Přemýšlejte - s vaším jménem vás ti křivonosí zabít nemůžou! Až takoví pitomci zase nejsou. Tak co teda bude dál?

Co? Že tím antabusem se určitě léčit nezačne? Tak to je všem jasné, že budou chtít všechny naočkovat něčím super speciálním. Však už prý vakcínu vyvíjí kde kdo. Cože? Proč máváte rukama, pane Demieux? To jako tu vakcínu už dávno mají hotovou? Aha. A proč ji teda jako už nepoužili? Ale pane Demieux, co pořád vrtíte tím svým pérem... děsíte mě! To myslíte jako vrtěti psem? Teda vlastně pandemií? Aha. No máte pravdu. Bez vaší aktivní účasti by vakcínu nikdo nechtěl. No jo, ale když už ji teda mají, proč ji vyvíjejí skoro všechny státy světa? To oni neví, že už je dávno na světě? Zase se vrtíte? No jo. Chápu. Už mi to došlo. Vědí to, ale je to z důvodu podpory napětí a zvýšení strachu u lidí. Jako že takové závody o zachování naší civilizace. No, máte pravdu, pane Demieux - je to vlastně strašně dlouhé píár, aby narostla chuť spotřebitelů.

No ale, nepřeháníte to už trochu moc? Co když to vaše píár bude trvat moc dlouho a lidi mezitím prozří, že jste je podvedl, pane Demieux?

Ale nesmějte se, pane Demieux. To je hrozné. Byla vám položena otázka a vy se tu řehtáte jak kůň. Co? Co to říkáte? Jaké bum, bum? Ale fakt už toho nechte. Není vám rozumět. Co je to bum, bum? Jo ták, vy myslíte ty dvě věže v New Yorku? Aha, jako že tam to lidi taky sežrali i s navijákem?

No dobře, to je sice pravda, ale dneska jsme rozumnější. A taky o hodně informovanější...

Ten váš úšklebek, pane Demieux, by mohl někoho urazit! A nemračte se. Aha, to je jako vaše odpověď? To jako když lidem otrne, tak rozšíříte další vlnu viru? Tak to je hnusné, pane Demieux! Co? Co to? Že to bude jako trochu jiný virus? Inovovaný podle dnešních reakcí lidí na ten současný korovir? Tak to je ještě horší, než by si kdokoli myslel. Přímo odporné, pane Demieux! A netvařte se tady jak neviňátko, ano?

Asi by jste se měl už ztratit. Jo, vlastně nemůžete, když je zastavená mezinárodní doprava. Jak jste se sem vlastně dostal? Letadla skoro nelítají...

Co? Že lítají? Jo ták, že lítají pořád, ale jenom pro některé? Aha. A tak proč nejsou lidi naštvaní? Pane Demieux, to přece není normální, že někteří mohou cestovat normálně a některým se to zakazuje, ne?

Proboha, proč tady do vzduchu malujete srdíčko a u toho hajlujete? Nezbláznil jste se už náhodou, pane Demieux? Že ne? Tak co to má znamenat? Jak můžete spojit lásku a totalitu? To přece nejde! Co? Že to jde úplně v pohodě? To jako tím srdíčkem myslíte tu kampaň na solidaritu mezi lidmi? Aha. Myslíte to nadšení a ty hlášky, že "to společně zvládnem"? Aha. No, tak to jo. To by mohlo být, ale proč to střídáte s tím hajlováním? Jo ták! To jako že už to tu bylo? Aha, no jo. Myslíte to vítězství Hitlera ve volbách v roce 1933? Vlastně to je pravda, Němci byli tou dobou taky fanaticky nadšení! Jo a že i my po nástupu Gottwalda? Ta nadšená, budovatelská 50-tá léta? Sakra, to je taky pravda.

To je ale nepříjemné. Co s tím? Přece dějiny nemůžeme pořád točit dokola. Poradíte, pane Demieux? Máme šanci a nebo jako úplní pitomci jsme už v prdeli?

Jo, že máte hodně práce a už musíte letět dál? Aha. A kdy se zase uvidíme? Jo, že brzy? Takže asi ne sbohem, že? Tak teda naschle, pane Demieux.  

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře