Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

O prohnilosti, nástrahách a nebezpečí mezinárodní i vnitrostátní politiky

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Mnoho jazyků, mnoho vyznání, mnoho zvyků a obyčejů, mnoho států ve světě. V dětství jsme si idealizovali, jaké je to krásné navazovat partnerství a přátelství v mezinárodní politice, mezi státy navzájem.

V dospělosti však přichází studená...

  • o-prohnilosti-nastrahach-a-nebezpeci-mezinarodni-i-vnitrostatni-politiky

Mnoho jazyků, mnoho vyznání, mnoho zvyků a obyčejů, mnoho států ve světě. V dětství jsme si idealizovali, jaké je to krásné navazovat partnerství a přátelství v mezinárodní politice, mezi státy navzájem. 

 
V dospělosti však přichází studená sprcha mezinárodních předsudků, dokonce i předsudků ve vlastním státě.
 
Problém je takový, že mezinárodní politika funguje opravdu drsně, z mého pohledu je to spíše o tom, jak někoho ve známém i neznámém prostředí přivést na mizinu. Koneckonců to vidíme na hrůzných spamech, podvodech a vyděračských emailech, které přicházejí důvěřivým občanům České republiky.
 
Podvodníci z vyspělých i rozvojových zemí si užívají v luxusních kavárnách a restauracích, vydírají, páchají trestnou činnost, dokonce  i sňatkové podvody. Mnoho mladých českých a evropských žen, hledajících prince na bílém koni, často končí v sexuálním i výrobním otroctví.
 
Tolik lsti a nenávisti je ve státech světa, a proto musíme být opatrní, nejprve prověřovat, poté důvěřovat. Kriminalita se táhne státy světa, za evropský zvyk můžeme být dokonce zatčeni v rozvojové zemi. Slušný člověk se do ničeho neplete, pěstuje tzv. měkký turismus, nedělá problémy, jenže těch nástrah je víc a víc.
 
Je pravdou, že někde jsou místní přátelští ke slušným turistům, jinde panují šikanující až nesmyslné předsudky vůči nim. Je to o lidech, od člověka k člověku.
 
Bohužel obchodní, kriminální a krvelačná válka ničí zbytek slušnosti v daných státech i mezinárodní politice. Sice mě lstivá a bezohledná chování mezi státy a ve státech trápí, stejně tak rozdělená společnost v České republice. 
 
Vnitrostátní a mezinárodní politika se podobá chování vyhladovělých psů, kteří bojují mezi sebou o ohlodanou kost. Šovinistické chování k československým emigrantům ze strany západu je toho důkazem!
 
Nelze všechny lidi daných států i našeho státu házet do jednoho pytle. Problémy vnitrostátní i mezinárodní smrdí od hrstky nejbohatších tohoto světa. Na to doplácí příroda i životní prostředí, ekosystémy Země - všech států.
 
Nenávist mezi lidmi a státy je protkána dějinami, bohužel se projevuje i v současnosti právě rozdílnostmi  kulturního, politického, morálního a ekonomického vývoje v různých částech světa. Kéž by se celý svět choval slušně, přátelsky a spravedlivě k našemu národu, který v historii trpěl za své mírumilovné postoje, lidskost, solidaritu a obětavost.
 
Václav Kovalčík, Zlín

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře