Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Neomlouváme se, porucha je na vašem přijímači

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Kdysi, když měl televizní přenos poruchu, což bylo relativně dost často, tak nám na obrazovky s oblibou pouštěli hrající si štěňátka. Nebo koťátka s klubíčkem. Věděli proč.

  • neomlouvame-se-porucha-je-na-vasem-prijimaci

Omluva je príma věc. Když někomu nechtě šlápnu na nohu nebo do něj nějak drcnu, vše zpravidla řeší omluva. Tedy, pokud poškozený není notorický cholerik. Normální člověk pochopí, můj pardon ze nemotornost přijme a vše je vyřešeno.

Už o něco hůře se dá omluva přijmout třeba při přerušení televizního přenosu nebo tuhé hovězí flákoty na talíři v restauraci. Jedná se o výměnný obchod, kde za své dokonalé peníze bych měl dostat dokonalé služby. Hovězí lze ještě vrátit a požadovat porci novou, ale jak bude odčiněna porucha televizního vysílání? Omluvou? V tomto případě se mi >ZA PORUCHU SE OMLOUVÁME< jeví, jako hrubě nedostatečné. Jenže tato se úspěšně používá i zde.

O stupínek výše, kde se slůvka omluvy našla také své podivné uplatnění jsou soudy. Bývá zvykem, že zločinci, po projevení tzv. účinné lítosti, vyfasují od soudce nižší trest. Sice asi jen ten nejzabedněnější soudce může brát naučený výlev citů a omluvu mafiána, nenapravitelného recidivisty či agresivního lobbysty vážně, ale účinná lítost na ně často platí. Rozumní to nepochopí. Jen nevěřícně kroutí hlavou. Přeci pokud například tři cikánští výrostci okradou malého kluka o telefon, hodinky a peněženku, navrch ho férově zmlátí a vynadají do bílých sviní, tak nelze předpokládat, že potom do konce svého života nemohli z důvodu špatného svědomí usnout. Omluva a lítost je tady lež a právě proto se cikáni nazývají od nepaměti cikány. A jejich přejmenováním na gamy, pímy nebo rómy? Tak to se z nepravdy pravda jistě nestane a omluva zůstane lží a to i kdyby se přejmenovávali každý den.

Ale tohle není nejhorší. Omluvu, jako účinnou zbraň proti nelibosti druhých používají mnohem těžší váhy, než jsou kriminální živly a recidivisté. Bývají to většinou členové různých církví, hnutí a  politických stran, kteří, čas od času, jakoby prozřeli a jali se veřejnosti kát, za své dřívější přehmaty. Historicky k nám jsou nejblíže komunisté. Ti se například omluvili za předchozí zneužívání lidí v pracovních táborech, jejich týrání a zabíjení, za obtěžování azastrašování Státní tajnou policií, za psychologický nátlak na tisíce občanů, za likvidaci budoucnosti všem, kteří byli režimu nepohodlní i jejich potomkům, za násilí, sprostotu a povýšenou nadřazenost. Omluvili se...a vina je smyta. Stranický cirkus přitlumil světla, obecenstvu předvedli jedno salto mortále a hle - rázem jsou čistí jako okvětí bílé lilie. Už zase mohou rozdávat rozumy, co se jak má a co zase ne. Navíc se i přejmenovali! Jako kdosi přejmenoval ty cikány, tak i bývalá KSČ se přejmenovala na KSČM! Omluvili a přejmenovali. Vyřešeno, hotovo. Na všechno stačilo jedno jediné spláchnutí.A my? My jsme to přijali jako dostatečné. Omluva se akceptuje a žádného gaunera přece nebudeme zlobit pobytem v nápravném zařízení. Statisíce lidí sice trpěly, mnozí nepřežili, ale vždyť se přece omluvili! ...a přece platí, že omuvou svině přestane být sviní!

Vypadá to, že církevní, politické a dnes i ty neziskové spolky, mají nadřazené postavení a jsou majiteli jakéhosi oprávnění nás zabíjet, týrat, ničit životy nepohodlným a pohrdat všemi, kdo s nimi v té jejich řece nepluje.
Nechcete rozdělit Československo? Trhněte si. Rozdělíme ho ať chcete nebo ne, ale ptát se vás na to určitě nebudeme.
Nechcete za souseda černého, duševně vyšinutého muslimského neandrtáce a nebo černého dealera drog? Nevadí, dáme vám ho. A navrch ještě stovku dalších.
Nechcete se řídit nařízeními Sorošových psychopatů z Bruselu? Nevadí, tady od nich máte další šanon zákonů a vyhlášek.
Chcete mít i s Ruskem normální vztahy? Nevadí, uvalíme na ně další sankce a posuneme k ruským hranicím ještě více žoldáků.
Vadí vám přítomnost cizích vojsk? Nám ne. Schválíme jejich další přesuny přes naše území a pár jich tady i ubytujeme.
Chcete, aby naše země byla potravinově soběstačná? Nevadí, prodloužíme dotace na pěstování řepky.
Nesouhlasíte s církevními restitucemi? Klidně si nesouhlaste. Kašleme na vás.
Nechcete multikulturní a promiskujitní LGBT propagandu? Nevadí, máte ji mít i s praktickými ukázkami a to už od mateřinek.
Máte zájem o všobecné referendum a o pravdivé zprávy v televizi a rozhlase? Dovolte, abychom se od srdce zasmáli.
Nechcete inkluzi do škol? Nevadí, bude a basta.
Nechcete aby vám skrytě vládly nevládní organizace? Nevadí, každý rok jim ze státního rozpočtu přidělíme ještě více dotací a grantů.
Hnusí se vám perverze v Prag pride? Nevadí, už chystáme další, ještě hnusnější.
Máte strach a jste vážně nemocní z Rondupu? Nevadí, schválíme jeho další používání.
Nechcete poškozovat zdraví svých děti očkovacím hexakoktajlem? Nevadí, přikážeme vám to. A když jsme vám náhodou ze zdravého vyrobili dítě alergické, mentálně postižené a nebo vám i zemře, tak se omluvíme. A možná se někdy omluvíme i za islámské násilí v ulicích, za zapálená auta i za znásilněné ženy. Kajícně se také někdy omluvíme za nepravdivé zprávy, za bezcitné a nevzdělané potomky a když bude komu, tak se klidně omluvíme i za 3. světovou. V pohodě se někdy v budoucnu omluvíme za všechny zhovadilosti, které dnes pácháme a úplně klidně potom úplně všechno přejmenujem.

Tak nevím. Co myslíte, měli by se vůbec omlouvat?

Vždyť poruchu nemají ONI.

Poruchu máme MY.

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře