Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Legislativa a současnost: Václav Kovalčík

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Zde může být málo skutečně hodně...Neustále se tvoří spousta zákonů, aby se Česká republika přizpůsobila okolnímu světu. Někdy mi připadá, že se v našem státě legislativně spamuje. Mnoho nástrah, mnoho Damoklových mečů přináší rádoby obrana před vnější a vnitřní sférou. Mnoho paragrafů visí do budoucna. Tak jak se mohou občané připravovat na změny? Dost divné, když se hazarduje s existencí národa!

  • legislativa-a-soucasnost


Dle mého názoru by se měla legislativa zpřehlednit, aby se v ní lidé snadno orientovali. Dříve stačilo Desatero Božích přikázání, později zákon o milování našich bližních, dále pak definice toho, kam až sahá naše svoboda.

Současná skládka zákonů jenom zhoršuje mezilidské vztahy, ubližuje občanům i samotnému státu. Dnes by mi příznivci veřejného nepořádku sdělili trapnou větu, že se mám vrátit do hrobu.

Jsem pro zachování dobrých, konstruktivních a spravedlivých paragrafů. Veškeré nesmysly je nutné seškrtat. Poté je nezbytné provádět jazykovou korekturu. Musí se na to udělat poctivá brigáda. Také Evropu i okolní svět je nutné poučit, aby nedocházelo k historickým, společenským a ekonomickým omylům.

Zde může být málo skutečně hodně. Jasnost a přehlednost musí být podporována. Platnost a účinnost zodpovědně stanovena. Stát nesmí být zasažen arbitrážemi a ekonomickými sankcemi. Nechť je národní a mezinárodní dialog ve svobodném duchu. Nelze používat růžové brýle v této záležitosti, která vyžaduje zodpovědnost, respekt a výraznou pozornost.

Václav Kovalčík

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře