Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Konkurence a nekalé praktiky

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Důležité je, jak nám vštěpovali rodiče, co člověk skutečně umí. Dnes je sice „komplikovaná“ doba – někdy se daří, jindy zas nedaří, jak u koho a u čeho.

  • konkurence-a-nekale-praktiky

Lidé si vzájemně konkurují, ale mnohdy se konkurence snadno mění v závist a nenávist s úmyslem poškodit a pošpinit bližního svého jakýmkoliv způsobem!

Profesní prostředí se tak stává nezdravě dravé, až příliš posedlé „všeobecným démonem" ohledně zabrání a obsazení co největšího prostoru za každou cenu! Chtěl jsem upozornit, že se v dnešním režimu používají velmi často nečestné praktiky vůči těm poctivým, kteří jsou „nežádoucí!"

To se negativně projevuje v oblastech tvůrčích a mezilidských vztazích! Každý, kdož je zaměstnán, anebo podniká, se chce nějak uživit. Tím nechci obhajovat ty, kdož vedou vůči svému okolí nečestné praktiky!

Jsem toho mínění, že za poctivou a užitečnou práci musí být poctivá odměna. Režim zastrašování „nepohodlné" konkurence nepřipadá v lidské společnosti v úvahu!

V popředí hodnot každého lidského života musí být slušnost a poctivost. Na smetišti dějin musejí skončit nekalé praktiky, jež se vůbec nedají nazvat konkurencí. Pak bude společnost prosperovat morálně i hospodářsky zároveň, a to bez dluhů. Jde to jasnou, přehlednou, pro společnost našeho státu užitečnou legislativou bez nesmyslných paskvilů.

Václav Kovalčík

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře