Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kdyby Hitler nevyhrál volby, šel by sedět za daňové úniky

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Nebýt nacistického uchopení moci v roce 1933, skončil by Adolf Hitler zřejmě ve vězení za daňové úniky. Kdyby někomu tento článek něco připomínal, tak si prostě hrajte se svojí fantazií spojenou s reálným politickým prostředím. Jo, aby to nebylo hned z kraje jen o Hitlerovi, tak Caesar Augustus Octavianus prý také neplatil daně. A dokonce je prý drzoun vybíral :-)

  • kdyby-hitler-nevyhral-volby-sel-by-sedet-za-danove-uniky

Daňové nedoplatky Hitlera postupně vystoupaly až na 405 000 říšských marek, což by dnes odpovídalo asi osmi milionům dolarů. Hitler, který v záznamech finančního úřadu figuroval jako "spisovatel" vydělal v roce 1933 prodejem své knihy Mein Kampf 1,232 milionu říšských marek. Pro srování příjem 1,2 milionu marek byl nepředstavitelný. Roční plat učitele byl tehdy 4800 marek a Hitler jako kancléř měl následně plat 44 tisíc marek. Finančnímu úřadu řekl, že mzdu kancléře věnuje na charitu, vdovám a sirotkům,tenhle model se kopíruje i dnes. Taková "očista" funguje na voliče neustále. Upřímně, na co potřebuje vlastně peníze neomezený vládce.

„Nacistická bible " Mein Kampf byla ve škole povinnou četbou a říše ji navíc věnovala každému novomanželskému páru jako svatební dar. Hitler také inkasoval licenční poplatky za každou známku, na které byla jeho podobizna, a pobíral též honoráře za veřejná vystoupení. To vše mu vyplácel stát, jinými slovy němečtí daňoví poplatníci. Jeho potíže s úřady ale zmizely krátce poté, co se v roce 1933 stal říšským kancléřem. V roce 1934 se poprvé zbavil povinnosti platit daň z příjmu a v roce 1935 byl osvobozen i od zmíněného daňového nedoplatku 405 494 marek.

Zdroj:https://www.amazon.com/Hitlers-Fortune-Cris-Whetton/dp/1844150232, Reuters

+ BONUS -----------------

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře