Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kde se stala chyba ? - 1.díl Byty v EU

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Bydlení a bezdomovci ?
Teď jsem četl článek na údajně seriozním médiu o tom, že v celé Evropě je prázdných 11 milionů volných bytů. To je pro většinu lidí naprosto nepředstavitelné množství. A co potom, když k tomu vezmeme fakt, že v EU jsou lidí bez domova v uvozovkách pouhé 4 miliony?
Vše jsou jen oficiální hodnoty, realita bude daleko horší a všechna čísla nejspíše vyšší.
V USA je dokonce prázdných domů, opakuji domů ( protože bytů bude ještě více ? ),
celkem 18,6 milionů což v přepočtu znamená 6 domů na jednoho člověka bez domova.

  • kde-se-stala-chyba-1-dil-byty-v-eu

V Anglii, v Irsku pokud si dobře vzpomínám, po dopadu „Krize" raději vlády ( resp. developeř ) zbouraly celé ulice s novými domy, které lidé nebyli schopní splácet. Reportáže snad byly i na ČT. To samé iracionální jednání volených zástupců lidu se odehrálo i ve Španělsku, Řecku a dalších zemích.
Proč vlády neposkytly toto bydlení svým občanům za cenu převzetí závazků?
Občané by měli bydlení, stoupla by důvěra ve vládu a systém, a splácení státu by bylo nastaveno v mezích dané ekonomickou únosností v daném regionu.

Jenže hypotéky byly již podepsány, celé čtvrti skoro vystavěny, zástavu měly banky a vyrobit pár set tisíc nových bezdomovců tak nebyl problém. Banky požádaly o pomoc stát, ten jim vyhoví a za pár měsíců si stát půjčuje peníze na provoz od těch samých bank do kterých nalil miliardy Euro. Má toto nějakou racionalitu ?

Ptá se někdo, kdo vlastně ve skutečnosti tyto nemovitosti vlastní ??
Nejsou to opět právě banky ? Proč banky ptáte se ? No když byla hypoteční krize v USA a
potom následně v EU lidé neměli dost peněz na splácení a tak mnoho nemovitostí připadlo právě bankám. Náhody neexistují, vše se děje s nějakým záměrem a vždy se najde dost lidí, kteří vydělají i na „Krizi", tím se svorně holedbali na stránkách jednoho deníku a i na opět „spolehlivých serverech"
Vzpomínám si jak psali v MF Dnes článek,.. respektive rozhovor se spekulantem z Wall Street, který se až dětinsky radoval že bude další krize, protože bude dost lidí, kteří na tom vydělají. Firmy začnou bankrotovat a velice levně,... za zlomek skutečné ceny je koupí tito podvodníci. To samé platí i o bydlení a bytech. Místo, aby takovéhoto podvodníka obvinili, ještě mu dopřejí snad 4 strany v magazínu.
Vše převezmeme z médií, která pochlebují svým inzerentům a v případě ČT a ČRo politikům.
Vážíme si podvodníků, zlodějů a mafiánů jenom proto, že nemáme vlastní vůli a svobodné myšlení. Sledujeme slovní přestřelky mezi údajnou levicí a pravicí, přitom nemáme potuchu odkud se toto označení vzalo a že v dnešní společnosti, kdy vše souvisí se vším je jedno kdo za jakou stranu kope. Když se vypnou televizní kamery a mikrofony jsou politici a jejich mafiánští kamarádi jedna ruka a veřejně spolu chlastají.

Všeho je nadbytek, včetně bydlení, jen se nedostane k potřebným.
Kolik to stálo lidských životů ? Nárůst sebevražd byl rapidní. Kolik to bylo zničených vztahů, rozpadů rodin a kolik bylo vytvořeno negativního myšlení a energie ?

Kde se stala chyba ? V nás samotných. Závidíme úspěch , byť i nepatrný, bojíme se všeho a hlavně nás samotných. Místo spolupráce se necháme stále rozdělovat pod vlivem médií, která nám lžou,
obhajují nadnárodní korporace a Války za demokracii. Vše jen s vidinou zisku pro všechny, mimo
těch obyčejných pracujících ( Retail ) v tzv. nižší a střední vrstvě. Nemám toto označení rád, užívají ho média mainstreamu, přitom logicky dělení společnosti na jakémkoliv základě, např. velikosti majetku není vůbec demokratické a jen potvrzuje to, že náš dnešní svět nemá s demokracií vůbec nic společného a jen slovo Demokracie špiní.
Už Tomáš Baťa řekl a to v roce 1932:
„ Nevěřím v žádné přelomy samy od sebe. To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. "Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek."
V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu. V postavení, v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací. Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku. Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující."

A dnes nějakých už 5 - 6 let po splasknutí hypoteční bubliny, umělé výrobě statisíců lidí bez domova, nespočtu zmařených životů se stále svět ubírá stejným směrem. Vy stejných kolejích, kdy politici slepě dělají pořád stejné chyby a lidstvo se mlčky třese strachy o práci, bydlení, jídlo a energie. To jako EU nařídí zákonem povinné zpřístupnění těchto prázdných bytů pro lidi bez domova? Když mnohdy nemají na základní potřeby ? To je dost přitaženém vlasy a naprosto nepředstavitelné. Zjistěte si prosím, co se odehrálo na Islandu, jak se s tím lid popral. Dnes jsou nejlépe prosperující ekonomikou v Evropě a to díky investicím do vzdělání, invencí a kultury. Tady je jasně vidět, že kde se zvedne duch a morálka lidí změní se i systém. Každý kdo opravdu touží po změně by měl začít nejprve u sebe. Tím následně změní celý svět.
A jak Ptáte se ??
„Nekupovat nic bez paragonu, tedy daňového dokladu, neuplácet na STK atd., pomáhat lidem ve svém okolí, rozdávat úsměv, který nás nic nestojí."
Ale nezapomínejme na pozitivní myšlení, je čas se spojit napříč celou společností, celou Evropou a celým lidstvem vůbec.

Zdroje: idnes.cz, MF Dnes
parlamentnilisty.cz
True Activist na Facebooku

Hezký den všem. Martin Marcikán

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#2 Bus Bělojar 2016-05-02 08:15
Mimochodem Babišův zákon na registr pokladen bude likvidační pro všechny poctivé maloobchodníky, zase se to hodí jen nadnárodním společnostem.Ti co se drží,mají nulovou podporu od státu,stát pouze umí vykořisťovat.Ta kže Marcikáne,jděte si nakoupit do Kadaňského Lidlu a nezapomeňte si vzít účtenku!!!
#1 Bus Bělojar 2016-05-02 08:08
Nad problémem "prázdných bytů" se zamýšlím každý den,několik takových domů i bytů pravidelně vídám a pozoruji tento fenomén v každém městě i vesnici ČR.Hlavně že bezdomovci umíraj pod mostem.Bohužel, každý bezdomovec je také vždy alkoholikem,tak že poslední věta autora:nekupova t nic bez paragonu,neuplá cet stk,by měla spíš znít:přestaňte chlastat a to ihned!! Alkohol je největší zlo,strhne vás na dno a z rozumných lidí dělá idioty.A ještě k "oné poslední větě". Pane Marcikán,co jste tím chtěl říci? Absolutně nechápu,narážít e na poctivost? Nikdy si nežádám paragon,pokud neodepisuji z daní,chci,aby se udrželi menší živnostníci na úkor supermarketů a proto je budu vždy podporovat(i nevzetím účtenky).Volíte Babiše nebo co?

Facebook komentáře