Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Je třeba pořádek, bezpečí a všeobecná dostupnost informačních technologií

Osobní a veřejná zkušenost s praktikami kolem počítačových softwarů (červenec 2018).

  • je-treba-poradek-bezpeci-a-vseobecna-dostupnost-informacnich-technologii

Nejprve nám různé programy inzerují virtuálně, že jsou prý zcela zadarmo, ale jakmile si je spustíme, tak vyžadují dokoupení dalších licencí, aby mohly fungovat stoprocentně. To, že jsou „automatické věci“ za nekřesťanské poplatky, svědčí o nekalé a podvodné činnosti softwarových společností ve světě. Totéž se týká i antivirových společností, dále balíčku Microsoft Office – i potřebný Word není jen tak dostupný zdarma, ale za neetické poplatky.

Na druhé straně se potýkáme s kriminální hrozbou počítačových virů a infekcí. Kdyby tomu nebylo, žilo by se nám lépe, mohli bychom pokojně reálně a virtuálně vytvářet hodnoty, jenže někdo musí vydělat peníze na potenciálních hrozbách a katastrofách! Zločinci, kteří záměrně šíří virové počítačové infekce, nejsou vůbec trestáni, proto systém trpí přítomností reálné a virtuální kriminality. Na to doplácíme úplně všichni, když máme počítač a internet, neboť o pocitu bezpečí si můžeme v tomhle hnusně nastaveném systému nechat jen zdát.

Co bych však doporučil pro řešení této nezáviděníhodné situace, vlastně situací všech zemí, všech domácností, firem, úřadů a vzdělávacích institucí? 

Jsem toho populárně-nepopulárního názoru, a to zákonem "zestátnit" všechny potřebné softwary a programy, vlastně "pozemštit," abychom se zbavili virtuálního chaosu kolem často nesmyslných výší cen. Zároveň by muselo dojít ke stanovení a domluvě jasných, etických a přehledných cen dodavatelů, nesměl by zároveň existovat chaos a "nesmyslné množení cen." Jsem přesvědčen, že do informačních technologií musí být vnesen pořádek, bezpečí a všeobecná dostupnost.

Václav Kovalčík, Zlín

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře