Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Hry za hranou

Naše historická paměť není až tak špatná. Je jen zahlcena stále novými a novými informacemi a tak síla těch dřívějších pomalu, ale jistě slábne. Možná teď, po 14-ti dnech, nastlal čas na opakování - matku moudrosti a bude vhodné si připomenout 6. února 2016 na Malé Straně. To byl jeden z těch unikátních dnů našich dějin, kdy jsme se skoro v přímém přenosu mohli seznámit s hrou nazývanou výroba pravdy ze lži.

Pro upřesnění - jedná se o velmi populární video, o přehazování koberečku a plastového mávátka mezi "fašisty" a "vítači", které viděl snad každý a komentoval každý druhý. Video, které nás může přivést na mnohem více myšlenek, než by se na první pohled mohlo zdát.

  • hry-za-hranou
  • hry-za-hranou

První, co lze na videozáznamu zhodnotit je složení procesí "vítačů". V průvodu, kterému nad hlavami vlály černé a černo-červené zástavy si nešlo nevšimnout mladých a hodně mladých lidi, kde si mnoho z nich krylo hlavu, tvář nebo aspoň oči. Tohle, samo o sobě je velmi zajímavý úkaz a je vhodné pouvažovat, pročpak "sluníčkář" skrývá svou identitu? Vždyť by se přeci mělo jednat výhradně o lidi otevřené celému světu, kteří nemají co skrývat!

Nebudeme ale hnusní - může být, že se takhle vystrojili hned z několika fér důvodů. Kapuce na hlavě může sloužit jako dobrá ochrana proti krutému severnímu větru (snad jsem tím neporušil autorská práva) a tmavé sluneční brýle mohou zase bezvadně posloužit proti oslňujícímu slunci. Co čert ale nechtěl, ani jedno toho dne nekonalo, takže...

...takže, když jsme na prázdno vypotřebovali čisté důvody nošení módních doplňků členů průvodu nejvstřícnějších lidí na světě, zbývají nám už jen ty nečisté:
- měli v úmyslu někoho okrást a tak se maskovali. ...ale to asi ne, protože s transparentem v ruce se krade mnohem hůře, než formou státních grantů nebo evropských dotací;
- zamýšleli dělat výtržnosti a proto se k tomu takto vybavili. ...ale to zase ty maskované dívenky nevypadaly až tak moc agresivně, takže zase plácnutí do vody;
- styděli se za sebe a nechtěli být rozpoznatelní. Na tohle to celkem vypadá a to i zaujetím celou akcí účastníků. Vypadalo to totiž úplně stejně, jako chůze brigádníka se mzdou 50Kč/hod - tedy podle hesla >pracuji sice pomalu, ale máte jistotu, že dlouho<.

O videu o skákajících lidoopech s odznaky, pod taktovkou (ne)známého policisty v hnědé bundě, o dřevěné dlažební kostce, plastovém mávátku a použité rohožce nemá příliš smysl psát. Videozáznam divadelního představení "U Palcátu" shlédla už jistě skoro celá republika (kdo ne, tak jestli to googlecenzoři nesmazali, ať se podívá: https://www.youtube.com/watch?v=e5Kdq4mTBvQ) a každý si udělal obrázek. Mnohem důležitější jsou širší souvislosti, které z nadhledu lze vztáhnout v podstatě na celý svět.

Když se vrátíme zpět do unuděného průvodu černých brýlí na holčičích nosících, můžeme zcela s klidným svědomím konstatovat, že brigádníci si zahráli na "vítače". Nevíme za čí peníze, ale jistě to nebylo zadarmo. Kdyby holky šlapaly chodník na jiném místě, tak si sice taky vydělají, ale prodej duše je jim zřejmě milejší prodeje těla.

Pojďme dál, k vinárně U Palcátu. Tady si policajti hráli jak na zakuklené fašouny, tak na uklidňovače, tak na reflexní hradbu pochůzkářů mezi dalšími, jinak maskovanými policajty a v neposlední řadě si také hráli na kameramany a fotografy. Prostě takové Velké Národní Policejní Divadlo (zkratka VNPD by se mohla celkem chytnout), kde lze ocenit snad jen to, že vstupné bylo zdarma. Kdo nevěří, může se podívat na jednu ze zkoušek divadla https://www.youtube.com/watch?v=-KIuUIB8hJI.

Jediná nehraná pravda, které lze oficiálním zdrojům ohledně skákajících lidoopů věřit je, že zakuklenci patří mezi nejagresivnější jádro fotbalových fanoušků. Můžeme říci, že je vynikající, že to konečně víme. ...tedy přesněji, že to konečně vědí hlavně fotbaloví fandové.

Proč? Protože nyní, všem fotbalovým fandům, ať už fandí Slavii, Spartě, Ostravě, Brnu nebo komukoli je nad slunce jasné, že zaměstnanci VNPD fandí s nimi!

Ano, jsou tam, hulákají, háží po rozhodčích předměty, lomcují s ploty, zapalují světlice, močí přes plot na pořadatele, provokují fanoušky soupeře a přitom si tipují potenciálně nepohodlné osoby na tribuně.  (Je nasnadě domyslet, že mnoho z vytipovaných dostalo nabídku do lidoopích řad VNPD. Nabídku, která se nedá odmítnout.) A aby hra zaměstnanců divadla fungovala na fanoušky správně, nabudili je a vytěžili tak co nejvíce, musejí nutně patřit k tahounům a vůdcům rowdies. Musí být ve své agresivitě vzorem pro ostatní, ještě nevyhraněné.

To, že si 6. února odskočili v Praze na Malou Stranu nebo že se pravidelně angažují prakticky ve všech demonstracích, kde si plní své provokatérské povinnosti, zhola nic neznamená. Oni se samozřejmě na stadiony vždy včas vrátí. ...a až se vrátí, tak se fotbaloví fanoušci mohou zamyslet nad tím, že ten agresivní hajzlík, který dělá co se dělat nemá, je ve skutečnosti fízl. Akorát bez té kukly.

Potom si my všichni můžeme domyslet pravý důvod zničených stadiónů, vyrabovaných vagónů, policejních manévrů před i po utkáních, nad důvodem osobních kontrol na vstupech a snímání kamerovými systémy, nad rvačkami na stadionech nebo třeba jen nad původcem zákazů čepování piva během utkání. Tohle všechno mají na svědomí členové souboru VNPD, který si formou daní platíme.

Někomu se to může zdát skoro nemožné, ale u policejních lidoopů, bohužel hra na "něco" zdaleka nekončí. Hra pokračuje a úplně stejně, jako si policie hraje na zakuklené "pomahače" a "chrániče", tak si třeba armáda bez munice hraje na obranu naší vlasti, ministerstvo školství si hraje na vzdělávání a růst intelektu národa, ministerstvo zdravotnictví si hraje na zájem o dobrý zdravotní stav obyvatel, ministerstvo financí na správné hospodaření s našimi penězi, ministerstvo průmyslu na aktivitu v obnově hospodářské síly naší země nebo třeba ministerstvo zahraničí na obhajování našich národních zájmů. Poslanci si hrají na vytváření rozumných a etických zákonů pro občany, senátoři si hrají na ústavní pojistku a nakonec příkladů ze státní správy lze třeba uvést, že předseda vlády si často a velmi rád hraje na čestného, který o něčem rozhoduje.

Svět se naštěstí zatím neskládá jen ze státní správy a tak lze pokračovat dál: potravinářské firmy si hrají na výrobu poživatelných produktů, farmaceutické firmy si hrají na výrobu léků, které nás vyléčí, banky si hrají na ochranu a zhodnocování našich peněz, pojišťovny zase na zajištění našeho bezstarostného života, lékaři si hrají na to, že nám chtějí uzdravit tělo a církev si zase hraje na starost o naši duši. Média si hrají na objektivitu a podávání pravdivých informací a neziskovky třeba na začleňování cikánů do společnosti.

Všude kolem jen nekonečná falešná hra a bylo by hloupé při výčtu zapomenout na svět, kde si Spojené státy hrají na šiřitele demokracie a ochranu před terorismem, Japonsko si hraje na silnou ekonomiku, Jižní Korea na inteligentní a pracovitý národ, Severní Korea na světovou hrozbu, Čína na vyspělé technologie, Švédsko na sociální stát, Norsko na starost o děti, Polsko na ruské ohrožení a Evropská unie třeba aktuálně na řešení ochrany Evropy před smrtelným islámským útokem.

A my? Na co my si hrajeme?

Těžko říci.

_____________________________________________________

Ilustrace k textu...
Dát k tomuto článku chronicky známé fotky policejních opičáků s kulkama nebo rowdies bez kukel by byla asi nuda a tak si raději prohlédněte bandu mnichovských tlučhubů - rádoby smetánku, jakým způsobem si za naše peníze hraje na vrchnost a na vedení Evropské unie. Můžete shlédnout také přímo v originále na ČT (http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/216411000100213/obsah/452513-reseni-krize-s-uprchliky), který k mému zděšení, zatím nikdo nekomentoval. Buďto je mnichovské reality show "V zámku a podzámčí" nekomentovatelnou realitou nebo tohle ticho znamená, že je vše v pořádku.

Za sebe dodám, že tohle rozhodně v pořádku není.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře