Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Fandíte Pozici nebo Opozici?

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Chlapi občas blbnou. Někdy i zblbnou, ale tohle nemám na mysli. Mám na mysli vlastní pochyby a pokládání si divných otázek. Třeba i nepříjemných. Například, zda a jak velký jsem egoista nebo jestli jsem měl pravdu já a nebo ti američtí mormoni, který mě na ulici oslovili a nebo otázka, zda jsme manipulováni či dokonce ovládáni a nebo to jsou jen mé bujné představy.

  • fandite-pozici-nebo-opozici

Zjistil jsem, že na posouzení velikosti osobního egoismu to vyžaduje opravdu velký ranec osobní odvahy a síly, a vřele všem doporučuji si vyzkoušet. Pomáhá to v seberůstu.

Co se týče mormonů, tak tam jsem nijak nepokročil a počítám, že ani ti mormoni, byť po mém intenzivním školení, se ideologicky nehnuli z místa ani o píď.

A manipulace? Je opravdu zajímavé se touto otázkou zabývat - jsme manipulováni a nebo ne? Zelená, pirátská, věřící a obdobně orientovaná mládež by řekla, že "nejsou". Ostatní nebo lépe - většina oslovených - by nejistě odpověděla "asi ne" nebo "asi ano", aby měli od hloupé otázky pokoj a mohli se zase věnovat svému chytrému telefonu. A lidé, pohybující se mimo hlavní proud? Ti by řekli dokonce, že "jistě, že ano, ale my se nedáme; vidíme jim až do žaludku; víme, kde je pravda". Zkrátka každá odpověď jiná. Je to snad stigma doby: jedni "ne", většina "asi ne/ano" a třetí "jistě, že ano, ale...".

Dobrá, prověřme nyní tyto odpovědi. Představme si, že chceme úspěšně ovládnout určitou část planety, oblast lidského myšlení nebo nastolit nějakou novou ideologii. Na představu to není zase až tak moc obtížné. Stačí málo - jen se vcítit do myšlení psychopata.

Stanu se tedy pro tuto chvíli psychopatem a první co udělám, současně s prvními kroky svého plánu je, že sám sobě vytvořím Opozici. Ta bude řádně propagována, dostatečně financována a bude mít hromadu pádných protiargumentů, proti mým záměrům. Proti mému agresivnímu vystupování vůči Tramtarii budu proti sobě pořádat demonstrace s pokřikem "Niele, Niele, Niele, nestrkej rypák do Tramtarie"; proti dovozu levných pracovních sil z Marsu zase lidové bouře pod heslem "Otrokář Niel, aby na věky v díře hnil" a třeba proti mému záměru změnit název OSN na 'Spojené národy ořezaných předkožek' založím oponentní facebookovou skupinu s názvem "Spojené nádoby dutých hlav s dlouhými nosy".

Proč jsem to udělal? Je to jednoduché - protože v Opozici se budou sdružovat všichni, kdo se mnou nebudou souhlasit. To je pro můj záměr výhodné: jednak shromažďuji mé příznivce, vlezdořitníky a prospěcháře, kteří s mým záměrem souhlasí a jednak mám pod palcem taktéž své odpůrce. Ovládám všechny, kromě těch, kterým je můj záměr lhostejný. Ti jsou mi ovšem také lhostejní a kdyby náhodou svůj postoj změnili na kteroukoli stranu, tak to nebude znamenat nic víc, než že jen vstoupí do jednoho z mých seznamů. Vlastním totiž svou Pozici i svou Opozici.

Co dělá Má Pozice je jasné. Hřímá na tribunách, pořádá besedy ve školách, otiskuje články na prosazované téma, vysílá rozhovory s oceněnými jedinci, kteří jsou schopni za třicet stříbrných prodat i své potomky. Má Pozice směřuje mílovými kroky za mým zhovadilým cílem.

A Má Opozice? Tak ovládá masy. Řídí aktivitu nespokojenců a kontroluje směřování a sílu rozhořčení těch, co se mnou nesouhlasí. Čas od času svolá shromáždění a při větší poptávce i nějaký ten protestní pochod s profesionálními provokatéry v první řadě. Má Opozice poznenáhlu zahltí alternativní média svými lidmi a názory proti mým plánům a bude intenzivně (kon)trolovat internetové diskuse.

Otázkou nyní je, co se po tomto všem mém snažení stane. Nebo lépe řečeno - jaký bude výsledný efekt?

Stane se to, že lidé, kteří se mnou nesouhlasí a budou se shromažďovat v Mé Opozici nabudou dojmu, že odpor proti přiblblým nápadům Mé Pozice je opravdu silný. Budou cítit, že je absolutně dostatečný na to, abych se ani náhodou neopovážil své plány naplnit. Lidé budou den ode dne stále více a více spokojenější, jak dokáží účinně oponovat a zabránit zhovadilostem psychopata. Budou se cítit neohroženě do té míry, že otupí a ani si nevšimnou, že Má Opozice nakonec úplně vyprchala nebo se vsákla do mé Pozice a zmizela. Stane se tak přesně ve chvíli, kdy naplním plány Mé Pozice.

Tím končím s mým psychopatickým převtělením a ptám se: Nepřipomíná vám to něco? Třeba v roce 1989? Tehdy si Systém také dávno před lisopadem vytvořil a intenzivně pěstoval Opozici, která kromě hesel o lásce a pravdě hlásala humanitní sousloví, že "nejsme jako oni". Bylo to divné heslo, které mi osobně nedávalo smysl, protože si nepamatuji, že by komunisti kdy předtím někoho věšeli na kandelábry. Takže už od roku 1989 můžeme pozorovat, jak si Systém zaplatil funkční opoziční cesty pro každý případ vývoje - kdyby listopad nebyl Systém by jel dál. Ale protože Systém rozhodl, že listopad bude, tak se musel převléknout z Pozice do kabátu Opozice. ...díky čemuž nás, pod rouškou demokracie, mohl začít budovat korporátní fašismus.

Pravda, na rok 1989 si už tak moc lidi nevzpomenou. Vždyť je to pravěk. Zkusme tedy něco aktuálnějšího. Třeba ukrajinský Majdan v roce 2014. Tam to bylo přece tak, že jedna placená Opozice strhla dav, aby hulákal na náměstí proti Pozici a druhá placená část dokonce střílela do toho davu z oken ostrou municí. Dnes Ukrajinci zjišťují, že jsou za naprosto stejné pitomce, jako my po roce 89. Korporátní fašismus už sice měli před Majdanem, ale za přispění řízené Opozice si vykoledovali občanskou válku jako řemen.

Co tak Brexit? Co myslíte - byla přítomna Pozice i Opozice? Nebo loňské prezidentské volby v USA? Nezahrála si náhodou Clintonová Pozici a Trump zase Opozici? Jistě, že ano!

A dnes? Jsme v roce 2017 trochu poučeni historií a alespoň o chlup moudřejší? Posuďte sami na příkladu probíhající islámské invaze. Zde lze také pozorovat dva póly - jedni invazi vítají a druzí ji zase odmítají. Když vynecháme prostý lid (tedy nás), který se na jednu ze stran vždy jen přidává a zaměříme se čistě na Vůdce těchto dvou pólů, tak zjistíme co? Zjistíme fakt, že i zde existuje malá, řízená Opozice ve formě maďarského premiéra Viktora Orbána. Orbán staví ploty, vyhlašuje referenda, odmítá kvóty na příjem Mohamedů a v častých proslovech vyskakuje proti neakceschopnosti EU či proti frank-germánskému pokrytectví a jejich diktátu. Vypadá, že to je fajn. Máme kousek od nás statečného Orbána, který se za nás pere a který se dokonce pokusil vyhodit z Budapešti tu škaredou Sorosovu univerzitu.

Vypadá to skutečně skvěle. Ale jen do chvíle, než si uvědomíme, že také Viktor Orbán patřil, svého času, do řad Sorosových stipendistů, jako dnes patří osazenstvo Pirátské nebo Zelené strany. Zkrátka, ať si každý sám přebere, jestli Orbánovi fandí nebo ne. Jedno je ovšem jisté - ať ta či tak, spadáte vždy pod jedno velení.

Je libo ještě něco o chlup aktuálnějšího, než je Orbán? Třeba Nejvyššího vůdce KLDR, Kim Čong-una? Co myslíte: patří k Pozici nebo k Opozici? A nebo je nedejbože neřízenou střelou na "volné noze"?

Ne, nebojte. Kim se neutrhnul ze řetězu. Jen si vezměte - díky tomu, že vystřílel většinu rachejtlí, které mu Systém zaslal, může z Pchjongjangu bez námahy posilovat svou pozici Nejvyššího a Trump zase odvádět pozornost od Sýrie a od padajícího dolaru a taky má pádný důvod vykrmovat zbrojařské koncerny novými zakázkami. A když bude zapotřebí, klidně se ti dva spolu domluví na vybití mnoha tisíc vojáků a civilistů, za účelem vystupňování napětí a zvýšení hladiny strachu ve společnosti. To přeci pro Pozici a Opozici není žádný problém. Je to spolupráce na mezinárodní úrovni.

Jednoduše bývalý švýcarský student a současný Nejvyšší vůdce KLDR Kim Čong-un, patří Systému a bude patřit tak dlouho, dokud ho Systém nechá žít. Stejně jako Trumpa, Putina, Merkelovou, Macrona, Orbána či Zemana. Tak jako všichni jmenovaní je i Kim pouhou loutkou, přičemž opět absolutně nezáleží na tom, komu z nich fandíte a na kterou stranu spektra se přidáte. Buď v ruce držíte vlajku Pozice nebo vlajku Opozice, přičemž si málo kdo uvědomuje, že obě dvě jsou z jediného šuplíku.

Tohle vše platí na většinu osazenstva planety. Na koho ne, tak čest výjimkám.

Ovšem mezi tyto výjimky nepatří ještě jedna skupina lidí, kterou jsme opomenuli. Jsou to ti, kteří skutečně nenaletěli na společenskou hru s názvem "Pozice vs. Opozice". V tomto ohledu mají úplně jasno, jenže...

Jenže to není jen tak. Nevěří sice v Pozici a ani v Opozici, ale člověk musí přeci v něco věřit! Kdyby tito "vysvobození" v nic nevěřili, jejich život by se podobal kóma. A v komatu tedy rozhodně nejsou! Tito jedinci, kteří jsou přesvědčeni, že Systém dokázali přechytračit, se vrhli na - jak mám ve zvyku říkat já - na ještěry. Není to ovšem myšleno neuctivě. Budiž to pro nás jen kumulativním pojmenováním určité zájmové oblasti, která je typická pro specifickou skupinu osob, kterým říkám "Ještěři".

Ještěři jsou obecně bráni jako alternativa. Neznamená to ale, že všichni ti, co se na alternativě pohybují, patří mezi tuto skupinu Ještěrů. Alternativa je bere na milost a v podstatě díky tomuto jsou její nedílnou součástí. Za to mainstream si z nich ještě stále dělá srandu. Jak by taky ne. Je to snadný cíl - uvádějí totiž do skutečného života scénáře různých sci-fi filmů, seriálů a rodokapsů. Zabývají se třeba, podzemními světy, hodnými a zlými mimozemšťany, tříprstými bytostmi, galaktickými aliancemi (samozřejmě jsou také hodné i zlé), supertajnými zbraněmi, klonovanými supervojáky. Rádi povídají o páté, šesté či kdo ví jaké dimenzi, kde chodí jako domů a popíjejí u toho mátový čaj se skořicí, který je má očistit od jakési černé hmoty, kterou údajně máme všichni v sobě a pomocí které jsme ovládáni.

V této chvíli není pro naše účely podstatné, jestli Ještěři mají pravdu nebo ne. Podstatné je to, že i když se tyto echt-alternativní a hlavním proudem zesměšňované informace prvoplánově začaly tlačit skrz alternativu (což je zcela pochopitelné), tak střípky těchto informací začínají prolézat už i manistreamem.

Nejdříve ze všeho byl proveden informační náraz, po kterém se čekalo na reakce lidí. Konkrétně to bylo v roce 2016 kdy byla zahájena výstavba státu Asgardia (https://asgardia.space/en/). Psal jsem o tom (http://czechfreepress.cz/blogy/stanuli-jsme-na-pocatku-velke-globalni-manipulace.html) a zainteresované struktury od té chvíle čekaly, co tato aktivita ve společnosti vyvolá. Zkušení balónek byl sice vypuštěn, ale nic velkého se nestalo. Stalo se nicméně to, že semínko Overtonova okna bylo zaseto.

Dalšími informacemi, které pronikly na hladinu mainstreamu je voda, stavby či dokonce život na Marsu a nebo oficiální inzerát agentury NASA, kde sháněli zaměstnance pro boj s mimozemskými vetřelci. Znovu raději upozorňuji, že toto nejsou informace z alternativních zdrojů, ale z tzv. oficiálních zdrojů. Z mainstreamu!

Ať už NASA skutečně někoho sháněla nebo se jednalo úmyslnou mystifikaci, svědčí to jediném - z mých Ještěrů se pomalu ale jistě stávají novodobí věrozvěstové a s přibývajícími informacemi jejich síla poroste. A časem už vůbec nebudou k smíchu. Už začnou být bráni jako skuteční odborníci na mimozemšťany a x-tou dimenzi a uznávanými specialisty na mezigalaktické války a čaj z máty peprné.

A pár otázek na samý konec:

Co znamená fakt, že Ještěří informace začínají pronikat do médií hlavního proudu?

Co se stane, když nyní připomenu, že téma jsme začali Pozicí a Opozicí?

Co vám to připomíná?

Jsou Ještěři v Pozici nebo v Opozici?

...a co vy: fandíte Pozici nebo Opozici?

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 big_lebowski@atlas.cz 2017-10-12 08:38
A co z toho výše uvedeného plyne, že se nemá cenu o cokoli snažit a být jen součást stáda bez kritického myšlení a nahlížení na věci bez souvislostí? Asi jsem to nepochopil – omlouvám se.

Facebook komentáře