Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Človek vs. Sorryjak

Hodnocení uživatelů:  / 11
NejhoršíNejlepší 

Počátkem letošního roku se nám trošku rozhoupala hladina domácí politiky avšak vypadá to, že jediným výsledkem nebude uvalení vazby na současného ministra financí, ale jeho nové tričko s nápisem SORRY JAKO. Tohle tričko s "jakoomluvou" není zrovna to, co bychom v právním státě čekali, ale je pravdou, že jsme si na to zvykli - kauzy, které mají být utišeny, bývají utišeny a naopak ty, u kterých je pokyn v nich pokračovat, neberou konce. Ta Babišova, dluhopisová, včetně jeho všech předešlých kauz, kráčí tedy vstříc zapomnění.

Bylo by ovšem bláhové se domnívat, že Babiš sám o něčem rozhoduje. Že své kauzy ztišil svou diamantovou platební kartou, svým sexapealem nebo že všem státním žalobcům pohrozil namletím do špekáčků. To určitě ne. Na to příliš malý pán. A když to tedy nebyl on, nezbývá nic jiného, než nalézt odpověď na otázku: Kdo, proč a v čím zájmu?

...a jako vždy se na věc mrkneme trochu zeširoka.

  • clovek-vs-sorryjak

Svět není černobílý a často je nutné se názorově zcela odřezat od všech médií, sednout do ticha a přemýšlet, abychom se přiblížili pravdě. I tak ale není snadné souvislosti poskládat, aby dávaly smysl. Začali jsme sice Babišem, ale jak už bylo uvedeno, je to příliš bezvýznamná figurka, abychom mohli na základě jeho chování či osudu cokoli usuzovat. Babiš má jen někoho poslouchat a za to ho oni nechají žít pohodlným životem i když je v podstatě tělem i duší šmejd. Možná lze naopak říci, že šmejd, dříve nedostatek, je pro dnes kvalifikační předpoklad.  ...ale pojďme dál.

Mnozí asi namítnou, že Babiš není o nic horší, než všichni s ním i před ním. Budou mít pravdu. Ať už se jedná o současnou Sobotkovu vládu nebo všechny předchozí, až po Klausovu, tak se jednalo vždy o Babišovi podobnou sortu lidí - vexláky, lháře a podvodníky. Snad jen s tím rozdílem, že na osobním kontě měli o několik nul méně, což ovšem neznamená nic víc, než že ti ostatní byli jen podvodníky méně obratnými, než současný ministr financí.

Abychom však nelámali nad našim národem hůl, jací jsme hlupáci, že si do správy státu volíme stále podvodníky s mrštným jazykem výhradně jen my, tak se trochu porozhlédněme.

Tak třeba naši slovenští bratři. Ti se sice dokázali Babiše zbavit, nicméně moc jim to nepomohlo. Členové slovenské vlády i bez něj na Slovensko tlačí Araby i okupační vojska a kradou i lžou úplně stejně jako ti naši. Co víc, dokonce už začali zastrašovat obyvatele! Od prvního ledna letošního roku totiž na Slovensku vstoupil v platnost zákon, na jehož základě vznikla služba státem placených práskačů, ostrými vybavené ideologické gestapo a skuteční názoroví soudci speciálního soudu. Zkrátka, hitlerovský fašismus jak vyšitý z Ottova naučného slovníku.

U Rakouska nemá příliš smyslu se zdržovat, protože tato země je korupcí prolezlá ještě více, než ta naše a navíc je už ztracena. Islámská ideologie tady během maximálně dvou generací převezme kormidlo a nikdo ani nevzdechne.

O německé, holandské, belgické, francouzské, italské, švédské, norské a v podstatě i britské korupci se u nás příliš nedozvíme, ale když se o něčem nemluví, neznamená to, že neexistuje. O zabydlování islámu v těchto zemích se lze naopak dozvědět velmi mnoho a budoucnost všech těchto států takéž lehla popelem. Faktem je, že ti chytřejší původní obyvatelé balí kufry a prchají kde se jen dá - Kanada, Austrálie, Spojené státy. Zkrátka, i když téma násilných islamistů média z důvodu blížících se voleb nechaly usnout a naopak vystrčil téma fiktivní ruské hrozby, tak na pokračujícím tsunami nelegálních imigrantů s nekompatibilní kulturou do Evropy to nic nemění.

Jak vidět, tak vážně v tomhle srabu nejsme sami, Evropa je z pohledu normálního občana likvidována a svobodu rychlým tempem nahrazuje demagogie a totalita. Soucitné výlevy Sorosových zaměstnanců o pomoci lidem soužených válkou mají sice účel nás zviklat, ale lidé naštěstí vědí, že ilegální imigranti nezůstali v první bezpečné zemi. Ani nejsou nic platné infantilní argumenty politiků o tom, jak Evropa stárne a vymírá a nemá kdo pracovat, když naštěstí víme, že počet nezaměstnaných v EU je vyšší, než dvojnásobek obyvatel České republiky. Přesto, že nejsme natvrdlí a chápeme, že všechno, co nám tvrdí jsou primitivní lži, tak přesto všechno německá premiérka vítá davy agresivních analfabetů, Brusel je má touhu je rozsypat do všech zemí, ve který se pro ně tajně staví nové ubytovny, byty a domy a národní vlády si před námi námi hrají na pštrosy.

Celé se to zdá být divné a nepochopitelné. Pozvat do Evropy středověké násilníky z celé Afriky, Asie a Blízkého východu a poskytnout jim modré z nebe, to opravdu moc smyslu nedává. Ano, je tu sice jakýsi Kalergiho plán, ale i ten musí mít nějaký logický základ. Určitě nevznikl jen pro podporu multikulti, míchání ras nebo výrobu podlidí. To je dost chabý argument, který by Kalergiho kolegům nic nepřinesl. Navíc, i kdyby to nakrásně byla pravda, tak by takováto teorie byla utajena v nejčernějším koutě vatikánské knihovny, což tedy rozhodně není.

V čem je tedy problém? Proč to nedává smysl? Merkelová údajně stále chodí bez svěrací kazajky a přesto vykonává jeden iracionální krok za druhým a bruselské pijavice začínají nervózně otvírat tlamičky a vystrkovat růžky. ...takže co se děje?

Abychom se dostali k meritu věci a pochopili skutečné důvody přesouvání kontinentů, bude nutné odložit domněnky a vzít si na pomoc jen a jen holá fakta. Zde je tedy pět axiomů, o kterých nemá smysl diskutovat a které nám posvítí na cestu k odpovědím:

- Evropa (EU) je kontinent bez surovinových zásob, ale hned po Spojených státech je na druhém místě v objemu spotřeby
- Evropa má dobře organizované zásobovací i spotřebitelské sítě všeho druhu
- Evropa má jedno z nejhustších osídlení na km2
- Počet nezaměstnaných v EU je dle oficiálních statistik něco přes 20 miliónů osob (ve skutečnosti je mnohem vyšší)
- Evropa podle oficiálních údajů stárne, ale nikdo nezveřejnil ani neodůvodnil minimální a maximální počet obyvatel, který je na území EU podle nějakých kritérií funkčnosti kontinentu nutný

Těchto pět nepopiratelných bodů úplně stačí k pochopení motivace probíhajícího dovozu Arabů a Afričanů do Evropy. Kdyby náhodou ještě někomu tohle nestačilo, tak si stačí odpovědět na nápovědní otázku: Když chcete prodat a vydělat, tak kam si postavíte stánek s grilovanými párky: na Říp nebo na Václavák?

Ano, důvody současného strádání Evropanů nejsou ani agendy multikulti pomatenců, ani míchání ras, ani humanitární pomoc a ani omlazení Evropy. Tohle všechno jsou jen a jen zástupná zdůvodnění a sekundární produkty probíhajících procesů. Pravým a současně primárním důvodem násilného importu lidí je pochopitelná touha korporací v zahuštění prostoru Evropy spotřebiteli tak, aby zisky korporacím neklesaly, ale rostly! Z Evropy se má touto cestou stát zóna čistého obchodu a nekonečné spotřeby. Jestli si někdo myslí, že se investorům vyplatí obnovovat Jantarovou stezku do "vymírající" Evropy, tak ho při tom klidně nechme. Jen by si snad mohl uvědomit, že i v tomto odstavci platí, že kapitalismus funguje jen za předpokladu neustále rostoucí spotřeby, což přísun nových spotřebitelů do stávající evropské spotřebitelské sítě zaručuje dokonale.

Blížíme se ke konci a je nejvyšší čas pomalu kruh, na nás působících manipulací, uzavírat. Zeptejme se tedy, co se stane, když k těm pěti axiomům výše přidáme ještě dva, které zkonstatují, že:
- politické struktury i třetí sektor jsou řízeny i placeny korporacemi a že
- informační prostor nám vymezují média (korporátní i státní) a tedy fakticky určují, o čem budeme (nebo nebudeme) v daný den diskutovat?

Stane se to, že skládanka je rázem hotova a odkrývá nám uboze přízemní a chamtivou podstatu korporací i jejich lokajů se jmény jako Merkel, Holland, Juncker, Tusk, Tajani, Schulz, Sobotka, Špidla, Tominová - Marksová, Jourová, Valachová, Bělobrádek, Babiš, Chovanec i s masturbujícím Jandou, vyzobaný Stropnický i s vyzobanou Žilkovou, Kalouskův Schwancenberg, úlisný Pánek a mnoho, mnoho dalších. Ukáže nám, že vše se točí jedině kolem zisku a profitu, protože tito lokajové  uznávají jedinou mantru o tom, že "o peníze jde vždy až na prvním místě".

Ano, politici, na pokyn svých pánů, jsou schopni, pod záminkou humanity a lidských práv, dovézt do Evropy klidně i leprou, tuberou, tyfem a AIDS nakažené neandrtálce. To pro ně není žádný problém! V médiích nám tuto akci prodají jako jediný možný projev našeho lidství a dál je dohodnuto, že třetí sektor za úplatu vytáhne ze skladu transparentů ten s tím "welcome". Cíl je tím naplněn a korporace si začínají mnout ruce, protože i neandrtálec musí jíst, pít a musí být léčen. Navíc, časem se bude chtít jistě i obléci a obout, kupovat si televize, telefony, topinkovače, hrnce a vařečky. Mezi tím vším ovšem začne proces jeho reprodukce a města zaplaví davy malých neandrtálských konzumentů, kteří se dále budou geometrickou řadou množit. Řekněte, co více si vlastníci korporací mohou přát, než ulice zaplněné lačnými spotřebiteli?

Touha oligarchie po co nejvyšší koncentraci spotřeby na co nejmenším území tedy nemá za následek již jen výstavbu gigantických shoping parků, tak jako kdysi. Došlo to tak daleko, že je organizován i dovoz spotřebitelů a tím i bezohledné napadení původních obyvatel Evropy. Právě vidina zisku spustila tuto pustošící vlnu, která má přinést jen ještě více nul na bankovní kontech několika málo vyvolených. Jejich továrny budou chrlit zboží ke koupi, jejich banky budou nabízet úvěry a půjčky a evropské státy se budou zadlužovat a to až do okamžiku, kdy nebudou schopny svůj dluh splácet. Konec tohoto procesu je bohužel velmi snadné predikovat.

Co dělat? Rozhodli jsme se pro kapitalismus, kde vládne kapitál. To je nepopiratelný fakt. Ale současně jsme zjistili, že to není dobrá cesta. Pokud tedy nechceme na výsledek debilizace ve školství, na výsledek obsazování našich náměstí černochy, na výsledek omezování lékařské péče, na výsledek fronty na úřadech práce, na umrzlé bezdomovce, na nadrogované děti nebo na kriminalitu vlády poslouchat jen SORRY JAKO či podobné výrazivo, tak se budeme muset postavit na vlastní nohy. Nemáme se na co vymlouvat - kojná nás už od prsu dávno odstavila, skořápka nám od zadku také odpadla a Zorro mstitel nepřijde. Jsme dospělí a dokonce nezodpovídáme jen sami za sebe. Zodpovídáme i za své děti a děti našich dětí.

Tak co s tím? Měli bychom se bránit? Snad ano. A možná bychom měli přejít do útoku? Říká se přeci, že nejlepší obranou je útok, ne?

Já osobně jsem pro útok. Útok pasivním odporem.

Oligarchie rukama svých lokajů napadla na naše domovy a my jí to můžeme vrátit. Co můžeme, musíme jim to vrátit! A podaří se to jedině tak, že my všichni se vyhneme nákupům výrobků a služeb od oligarchů a nadnárodních korporací. Naopak v maximální míře preferujme výrobky malých, lokálních a "domácích" výrobců a za tyto plaťme jen hotovými penězi nebo výměnným obchodem. Mléko, sýry, maso i vajíčka kupujme přímo od farmářů nebo drobných chovatelů, které oslovíme třeba během nějakého cyklovýletu. S přáteli, sousedy a známými se pustme do výroby potřebných věcí z domácích zdrojů a ty nabídněme, spolu se službami ostatním. Nechme korporátní zboží shnít regálech a jejich služby používejme v co nejmenší možné míře. Když tohle uděláme, ručím hlavou, že jednoho krásného dne všichni Sorryjakové padnou, vzduch se vyčistí a svět bude konečně k žití.

Možná se někomu tato cesta zdá naivní a určitě není pohodlná. Je ale jediná možná.

 

PS.: Vypněte média, sedněte si do ticha a přemýšlejte.

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře