Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Čeští spotřebitelé jsou vydíráni!

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Často mi bylo v životě řečeno, že jíst doma se vyplácí. Chození do restaurací a hospod bylo vnímáno jako vyhazování peněz. Dlouho přemýšlím o uvedené tematice, neboť jsem byl rád, když jsem zavítal do pohostinství...

  • cesti-spotrebitele-jsou-vydirani

Vlastně mi bylo předhazováno, že „plotoviny" a luxus v gastronomii nejsou tou pravou obživou.

Zde platí teorie, že do restaurací a fastfoodů chodí většinou lidé, kteří si mohou dovolit více utrácet. Čas plyne v neprospěch obyčejných spotřebitelů. Právě ti „utíkají" před zdražováním komodit a služeb, jak se dá. Vaří si doma, i když je v supermarketech předražené zboží, v nejlepším případě v akci.

Zde dlouhodobě pozoruji, jak je Česká republika nesoběstačná a závislá na dovozu.  Čím dál více ztrácí svou konkurenceschopnost a suverenitu. Navíc většina národa pobírá podprůměrný plat. Hlavně, že se chceme podobat západním zemím! Hlavně, že se prodávají předražené plněné bagety, sendviče a kdoví co ještě! Pak si stěžujeme, že zájem o delikatesy klesá, protože je zde brána v úvahu finanční stránka.

Dále bych chtěl zmínit, jak se bude spotřeba potravin vyvíjet. Pokud si obyvatelé České republiky připraví doma jídlo za minimální výdaj, tak jim současní vysocí ekonomičtí a političtí představitelé ještě víc utáhnou opasky. Šetřivost většiny obyvatel tak bude zneužita k dalšímu tunelování a rozkrádání státního majetku. Ještě bude z čeho brát, vždyť tady máme posvěcený nástroj „nekonečného" zadlužování naší země dle ekonomických teorií. Český občan je svou šetřivostí, aniž si to uvědomuje, vydírán!

A proto se navraťme do éry soběstačnosti republiky, dokud je ještě čas. Jestliže nastanou další vážné krize, pak nebudeme mít, co do úst. Prostě bych v téhle době, na místě politiků, nehazardoval a nespoléhal na dovoz. To by si měly uvědomit především členské státy Evropské unie. Dále nechtějme, aby se totálně zlikvidovalo malé a střední podnikání. To by byl pořádný průšvih!

Václav Kovalčík

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře