Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Adventních 60 minut, nejen na Novinkách

Hodnocení uživatelů:  / 6
NejhoršíNejlepší 

Tak nám začal čas stavění vánočních stromů a betonových zátarasů na náměstích. První je tradice a to druhé, spolu s ostře vyzbrojenými hochy s tupým výrazem, se teprve tradicí stane. Inu, proč ne - prostě nám začal náš novodobý advent.

  • adventnich-60-minut-nejen-na-novinkach-cz

Víte, že na letošní máme na Vánoce z pekla štěstí? Asi ano, protože stálo předposledního listopadu i na Novinkách, že Zemi před Vánoci mine nebezpečný asteroid. Prý těsně. Nejblíže má být Zemi 17. prosince a tak si ten den raději moc nevyskakujte, ať někoho náhodou nesejme. Co do velikosti, tak prý tenhle kamínek dosahuje poloviny velikosti planetky, která po dopadu na naši Zemi, kdysi dávno, vyhubila dinosaury. Na první pohled hustý, co?
...ale když nad tím tak přemýšlím, tak nakonec není zas tak moc velkým štěstím, že nás mine. Spíše to je smůla. Když je poloviční, tak kdyby nás neminul, mohl asteroid vyhubit těch dinosaurů aspoň polovinu. Škoda.

Další skvělou adventní zprávou z Novinek.cz, také ze dne 29. listopadu je, že máme novou jadernou velmoc. KLDR totiž úspěšně vyzkoušelo novou mezikontinentální balistickou raketu. Jednoznačně to je další úspěch lidského snažení a tato velmoc se zařadila k ostatním velmocím, jako jsou velmoci zemědělské, šachové, ropné, sportovní či elektronické. Tuto šťastnou zprávu oznámila soudružka hlasatelka ze severokorejské státní televize, oděna do růžové noční košile a s blaženým výrazem ve tváři hned, jak se Severokorejci probudili do dalšího budovatelského dne.

Jenže, když nad tím tak ale přemýšlím, ono to zas tak moc veselé není. Je to stejně smutné, jako ten míjející asteroid - Severní Korea se stala další jadernou velmocí a určitě se bude chtít také dostat do toho skvělého jádra Evropské unie (čti unyje). Herdek, řeknu vám, to bude přetlak, až se do toho jádra nahrnou všichni v růžových košilkách! Božínku!

Ale je docela možné, že se přetlak konat nebude. Z Evropy totiž odpolouvá Velká Británie a jedno místo se tak uvolní. Ostrované si už dávají záchranné čluny na hladinu, takže možná dojde jen na střídání stráží. Za anglickou Bětu přijde asiat Kim a bude. Ono stejně už ta královská rodina už také není tak moc královská, jak jsme se taky na Novinkách 29.11. mohli dočíst. Prý, že ten ryšavý princ Harryk si našel novou kočku a vypadá to na vážnou známost. Jedná se o seriálovou herečku Meghan Markleovou a v Anglii se proslýchá, že díky této američance čeká královskou krev příliv „bohaté a exotické DNA".

Na první pohled to zase vypadá jako perfektní zpráva a naděje, že královský rod bude o chloupek méně degenerovaný, ale vzpomeňme na nás - na příkaz vatikánského vůdce, Francise Mengeleho, pozval komunistický fízl Andělka, do Evropy hordy teroristů a ti nás taky mají za úkol revitalizovat...

...jenže o tom se nesmí mluvit. A ani zpívat. Kdo by o tom chtěl náhodou skládat písně, tak má smůlu. Bude nad ním vyřknut ortel neexistence. Stejně jako nad kapelou Ortel. Náš veřejně správný Radiožurnál hraje hlavně Xyndly a agentura Musica Bohemica zase dá Českého slavíka jenom tomu, kdo stráví ruční úpravu počtu zaslaných hlasů. Podle toho, jak se to zrovna hodí. Z Novinek se dalo 29.11. dozvědět, že s těmito úpravami hlasů nesouhlasila skupina Kabát, kurunovaný vitěz letošního Slavíka a letošní trofej agentuře vrátila.

Z jedné strany je to dobrá zpráva, na advent přímo stavěná, ale i tohle má tu druhou, nepříjemnou stránku. Musí se totiž čekat na toho, komu úpravy hlasů voličů nevadí a naopak se jimi bude chlubit. Nenapadá vás nikdo? Ne? A co když to bude zase ten komunistický fízl Bureš, co se naparoval nad svým počtem falešných preferenčních hlasů? Proboha, napadlo někdy někoho, co by se stalo, kdyby na základě vítězství ve Zlatém slavíkovi, po uzenářském, drůbežím, mlékárenském, zemědělském, palivovém, pekárenském, restauračním, mediálním, chemickém a dotačním průmyslu, ovládl  i průmysl hudební? Dovedete si představit tu hrůzu, že každá píseň bude složena a nebo dokonce reprodukována Burešem?

"Sny" samozřejmě stačily a jistě, že nikdo rozumný už nechce podstoupit týrání Burešovými hity a raději by už asi emigroval. I když by vlastně neměl! Prý, podle státních statistik je konjunktura, všichni bohatnem a trapně se tak opičíme po Kellnerovi, Babišovi, Janečkovi i Bakalovi. Máme se skvěle, tak proč utíkat? To je také zpráva přesně kovaná na adventní pohodu, že? Jenže, to by slovo "stát" nesměl být základem slova "statistika". To je problém a jak se také na Novinkách, dne 29.11. dalo dočíst, tak je to asi trochu jinak. Prý na vlastní byt už řada lidí nedosáhne a důvodem jsou prý jak zpřísňující se podmínky bank pro poskytnutí úvěrů na bydlení, tak vysoké ceny nemovitostí.
Trochu zamyšlení? Proč ne: Ne dost na tom, že tato zpráva je negativní, tak ona je ještě navíc manipulační. Říká nám: "lidičky vyděláváte fakt hodně, ale ty banky a realitní makléři jsou mrchy a nenechají vás bydlet ve svém". Zkrátka není problém ve mzdách - v tomto ohledu máte skutečně víc, než dost - ale problém je v cenách. V cenách a úrocích. Tam hledejte viníka.

Ale jistě, že zpráva toho dne na Novinkách o bydlení, během jedné ranní hodiny, během pouhých 60 minut, nebyla poslední špatná. Ještě se tam vlezla nějaká těžká autohavárie na D7 a na prášcích i alkoholu závislý Řepka. ...to není ten Babišův žlutý mor, ničící českou přírodu i motory aut, ale psychopat, ničící fotbal.

Naštěstí jste si toho 29. spravil ohňostrojem, uspořádaným toho večera, k 750-letému výročí založení Ostravy. Byl fajny, pičo!!!

Všem dobrým lidem hezký advent.
Dan Niel

Nezajímavé zdroje: 

https://www.novinky.cz/veda-skoly/456124-zemi-pred-vanocemi-mine-nebezpecny-asteroid.html

https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/456265-jsme-jaderna-velmoc-s-novou-raketou-zasahneme-cele-usa-oznamila-po-dalsim-testu-kldr.html

https://www.novinky.cz/koktejl/456139-britska-media-resila-rasu-snoubenky-prince-harryho-ted-ji-vymysleji-titul.html

https://www.novinky.cz/finance/455855-na-vlastni-byt-uz-rada-lidi-nedosahne.html

https://www.novinky.cz/kultura/456247-skupina-kabat-vraci-ceskeho-slavika.html

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře