Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Syrské letectvo zaútočilo na tureckou armádu v severním Aleppu

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Syrské letectvo provedlo ve středu letecké údery na turecké ozbrojené síly v blízkosti Islámským státem kontrolovaného města al-Báb v severní Sýrii, podle místních zdrojů v provincii Aleppo.

Turecká armáda potvrdila, že byli zraněni tři turečtí vojáci a dalších deset lidí při útoku, který měla provést syrská armáda. Ranění vojáci byli převezeni do nemocnice v turecké provincii Gaziantep.

Ankara dodala, že k útoku došlo kolem 3:30 (00:30 GMT) v průběhu Tureckem vedené operace (s kódovým označením Operace Euphrates Shield) v oblasti al-Báb.

 

 

  • syrske-letectvo-zautocilo-na-tureckou-armadu-v-severnim-aleppu

 

Ve stejnou dobu, neoficiální turecké a syrské zdroje uvedly, že měl tento útok za následek smrt více než 5 tureckých vojáků a dalších 16 zraněných.

Mezitím probíhají intenzivní boje mezi Tureckem vedenými silami a kurdskými YPG v provincii Aleppo.

Tureckem vedená koalice zaútočila na jednotky YPG ve vesnicích Boghaz SAB Weran, Sheikh Nasir a Yulanli  a zmocnila se vesnic Barshaya a Jib Al-Dam, které byly pod kontrolou YPG. Turecké nálety údajně zasáhly YPG pozice v městečku Arimah, které kurdské síly osvobodily od Islámského státu.

K velké eskalaci došlo mezi YPG a Tureckem vedenými silami poté, co se kurdské skupině podařilo zabránit pro-tureckým militantům obklíčit a převzít klíčové město al-Báb, pod kontrolou Islámským státem.

Nálety provedené na turecké ozbrojené síly syrskými válečnými letadly jsou pravděpodobně signálem, že Damašek bude oponovat probíhajícímu vojenskému hromadění turecké armády v severní Sýrii.

zdroj:http://svobodnenoviny.eu/syrske-letectvo-zautocilo-na-tureckou-armadu-v-severnim-aleppu/

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře