Rusko: S Hamasem mluví všichni, jen se to stydí přiznat
- Podrobnosti
- ze světa / Blízký východ|
- 14. květen 2010|
- #64|
- 5759 x
Izrael Hamas označuje za „teroristickou organizaci ve všech směrech" a nad Medveděvovým jednáním s Mišálem vyjádřil „hluboké zklamání".
Rusko tuto kritiku odmítlo. „Máme s tímto hnutím pravidelné kontakty," dodal mluvčí ministerstva zahraničí. „A je známo, že v určitých kontaktech s vedením Hamasu jsou všichni členové blízkovýchodního kvartetu, byť z nějakých neznámých důvodů se stydí to otevřeně přiznat." Blízkívýchodní kvartet tvoří kromě Ruska ještě USA, EU a OSN.
Medveděv při setkání s Mišálem vyzval Hamas, aby se zapojil do mírových rozhovorů, což Hamas uvítal, odmítl nicméně ruský požadavek, aby propustil už čtyři roky zadržovaného izraelského vojáka Gilada Šalita. To se prý nemůže stát bez „významné výměny vězňů s Izraelem".
Komentáře
Facebook komentáře
Související články