Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Ofenziva ruské diplomacie : Sýrie se může stát spolkovou republikou

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Podle ruského ministerstva zahraničí se Sýrie může stát federální republikou. Jde o reálný návrh, aby mohlo dojít k mírovému uspořádání země. Jedná se o zásadní politické změny, poprvé od roku 1963 kdy se moci chopila strana Baas.

Decentralizace pomůže přispět k přenesení rozhodovacích pravomocí do regionů a zapojit většinu obyvatelstva do politického procesu. Ještě větší význam bude mít pro kurdské obyvatelstvo, které žádá autonomii pro oblasti obývané Kurdy, ale nechce se odtrhnout od samotné Sýrie.

  • ofenziva-ruske-diplomacie-syrie-se-muze-stat-spolkovou-republikou

 

Federativní uspořádání země je reálným krokem k míru. Ruský návrh umožní zachovat celistvost země, preventivně znemožní invazi cizích vojsk (Turecko, Saúdská Arábie, případně NATO), a poskytne samosprávu regionům, ve kterých bude mít vláda stejně slabší vliv. Zejména na kurdském severu.

Stoupající počet politických komentátorů v zahraničí upozorňuje na sladěný postup ruských ozbrojených sil a ruské diplomacie. Spolu s jasnou vizí a postupující ekonomickou pomocí se Moskva stala klíčovým hráčem, který začíná určovat svoje pravidla. S opatrným optimismem se zdá, že se díky takové konstelaci můžeme podstatně rychleji přiblížit míru.

zdroj:http://euroasie.info/ofenziva-ruske-diplomacie-syrie-se-muze-stat-spolkovou-republikou/

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře