Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Izraelský útok na Gazu je deja vu na Operaci Lité olovo

Izraelské námořnictvo zahájilo raketovým útokem na vysokého představitele Hamásu další otevřený konflikt. Izrael schválil mobilizaci 30 000 záložníků a k pásmu Gazy míří tanky. Zahájily námořní síly Izraele novou obdobu Operace Lité olovo, při které před mnoha lety zemřelo tolik nevinných Palestinců? Je to jako deja vu, ve kterém byl Izrael mezinárodně označen jako válečný zločinec. Obyvatelé Izraele se skryjí ve svých krytech, ale kde se skryjí obyvatelé přelidněné Gazy? Izrael je agresivní a vede nelítostnou válku, ve které umírají zejména děti, staří lidé a mnoho nevinných nemajících s Hamásem nic společného. Jen blázen by vedl válku v nejlidnatějším místě světa. 

 

 

  • izraelsky-utok-na-gazu-je-deja-vu-na-operaci-lite-olovo

Izraelští a palestinští nacionalisté mají novou hračku, ve které si mohou hrát na vojáčky. Tito vojáčci zabíjí další nevinné lidi. Ničí majetky těch, kteří nemohou za svou vládu. Najednou je tady hra na méněcenné a vícecenné. Dvacáté první století je svědkem další genocidy, jakéhosi pokřiveného názoru, ve kterém existuje pouze kolektivní vina. Jsi Palestinec, tak jsi nepřítelem lzraele, i když nechceš nic jiného, než obyčejný život ve vzájemném míru. Většina Palestinců nejsou viníky útoků. Stejně tak jako většina Izraelců nemůže za vojenské útoky izraelské armády. Tohle je hra. Nebezpečná hra, ve které dochází k porušování příměří. Lidská práva zde nic neznamenají.

Cílené střely izraelského námořnictva zasáhly dokonce auto stojící u domu premiéra Gazy. Izraelská raketa zničila generátor premiérova domu, zatím není zřejmé, jestli někdo v inkriminovanou dobu obýval premiérský dům. Izrael stupňuje své útoky a následně se diví, když radikálové tyto útoky opětují dalšími palestinskými raketami. Násilí je odměňováno dalším násilím. Ale co mají obyvatelé Gazy dělat? Na jedné straně je stát s jednou z nejlépe vyzbrojených armád světa a na druhé straně je mizerně vyzbrojená bojůvka mající tak nanejvýš amatérsky vytvořené rakety.

Z oficiálních zdrojů je 20 mrtvých na palestinské straně, zatímco na izraelské straně zemřeli v uvozovkách jen 3 lidé. Obě dvě statistiky jsou velice smutné a nemělo by docházet k žádnému úmrtí. Smrt člověka je něco velmi špatného a tady nezáleží na tom, jestli se jedná o  Palestince nebo Izraelce. Izraelská armáda na svém twitterovém účtu hlásí vystřelení 70 raket za posledních 24 hodin. Holedbá se zasažením cílů  v Gaze.  Izraelem prováděná vojenská operace “Pilíř obrany” má na svědomí dokonce i dětské životy.

Izraelské útoky byly vedené dokonce i na učitele sloužícího ve službách Organizace spojených národů. Čím se provinil tento učitel? Izrael provádí útoky bezhlavě dokonce i na zařízení OSN, která by měla být pro Izrael svatým nedotknutelným grálem. V zařízeních OSN se totiž skrývají vystrašení obyvatelé Gazy. Útoky prováděné na cíle OSN jsou válečným zločinem. Učitel OSN, Marwan Abu El Qumsan, měl smůlu. Izraelská raketa zasáhla auto s jasnými znaky OSN. To je naprosto nemyslitelné a skandální. Hovoří o tom na svých webových stránkách Agentura OSN pro palestinské urpchlíky UNRWA.

Situace je velmi vážná. Proto také demonstrují obyvatelé Íránu a Egypta proti nelidskému počínání Netanjahuovy vlády. Raketové útoky Izraele doplňují raketové útoky z Gazy. Obama cosi prohlásil o izraelském právu na sebeobranu, ale zároveň zapomněl dodat, že stejné právo mají také Palestinci v Gaze. Izrael chystá další pozemní akci tolik podobnou předchozím útokům na Gazu. Je útok na Gazu izraelský cvičením na íránské dobrodružství? Gaza stále více připomíná větší koncentrační tábor, ve kterém jsou jeho obyvatelé oběťmi zlovůle okupantů.

14. listopadu 2012 izraelský vrtulník zabil jednoho z vůdců Hamásu Ahmeda Jabariho. Což vyvolalo prudkou reakci ze strany Hamásu, který vystřelil několik raket na jihoizraelská města. Rakety seslané z Gazy vyvolaly následnou izraelskou odvetu mající na svědomí  19 nevinných mrtvých lidí, další stovka Palestinců byla během izraelského náletu zraněna. Mezi oběťmi izraelského leteckého útoku jsou také děti. Šest mrtvých dětí, tolik stojí izraelská odvetná opatření? Izraelští pravicoví vůdci nechtějí dohody s Hamásem. Jde tady především o majetek, o vodu, o jakousi moc nad regionem.

Poslední izraelský politik, který otevřeně hovořil o nutnosti příměří mezi Palestinou a Izraelem byl Jicchak Rabin. Ten požadoval dodržení mírové dohody z Osla, a proto byl v roce 1995 židovským extrémistou Jigalem Amirem sprovozen z tohoto světa. Jednalo se o židovského, nikoli islámského fanatika. Byl to povahově stejný fanatik jakým je současný izraelský premiér Netanjahu. Byl to člověk velmi blízký fundamentalistickým osadnickým hnutím, měl dokonce styky s izraelskou tajnou službou Shin-Beth.

Od té doby se politika Izraele stala naprosto rasistickou a prosazuje apartheid. Židovské lobby v Americe vzrůstá a je prosazované pomocí organizací AIPAC (American Israeli Public Affairs Committee) a ADL. Mimochodem ADL se oficiálně stává součástí izraelské politiky. Jenže svět na Blízkém východě není jen o teroristickém Hamásu, je také o izraelských skupinkách jako jsou například Irgun Zvai Leumi, Stern nebo Hagganah. Tyto všechny izraelské teroristické skupiny jsou zařazeny do státních institucí jako součást Izraelských obranných sil. Tyto izraelské teroristické skupiny byly vedeny lidmi, kteří se později stali izraelskými premiéry. Vzpomeňme si například na  Menahem Béguina a Isaaca Shamira, kteří se podíleli například na na pumovém útoku na hotel, během kterého zahynulo několik desítek lidí. Oba dva jmenovaní se podíleli také na řadě dalších cílených atentatů, mezi kterými bylo například zavraždění velvyslance OSN.

Pokud označujeme Hamás za teroristy, potom jsou teroristické také Izraelské obrané síly, které jsou také složeny z izraelských teroristických organizací. Izrael samotný vznikl z terorismu a nyní viní okupované území z dalšího terorismu? Palestinci pouze dělají to, co  Izraelci sami dělali pro svou nezávislost.

Izraelci zahájili svůj útok krátce po amerických volbách. V Operaci Lité olovo izraelská armáda také zahájila útok po prezidentských volbách. Krátce před těmito volbami také izraelští politici kritizovali amerického prezidenta. Operace Lité olovo má s tou současnou vojenskou operací mnoho společného. Na ulicích umírají stovky lidí. Ve světě nul a jedniček probíhá podobně nelítostný boj. Anonymous zahájilo sadu útoků na izraelské webové stránky. Doposud bylo pomocí útoků Anonymous hacknuto na 570 izraelských webových stránek. O jednotlivých útocích na izraelské weby informuje hashtag  #OpIsreal

Izrael rozesílá jednotlivým blogerům a dalším vlivným a velmi známým osobnostem varování, ve kterém jim oznamuje, aby se drželi daleko od členů Hamásu. Izrael plánuje druhou fázi své operace. Bude druhou fází pozemní ničení ve formě tanků? Lidé po celém světě nesouhlasí s postupem Izraele. Před izraelskou ambasádou v Aténách se shromáždilo několik demonstrantů. Budova ambasády je chráněna pořádkovými jednotkami. Izraelské ozbrojené síly uvádí, že na území Izraele bylo vystřeleno za poslední tři dny více jak 550 raket. Izrael vystřelil na Gazu zhruba 600 raket.

Sirény zní v Jeruzalémě, v Tel Avivu a zároveň v Gaze. Pole údajů BBC bylo Izraelem zachyceno na 184 raket, kdežto v Gaze 600 raket zasáhlo na 600 cílů. Nemocnice Shifa v Gaze doslova nestíhá nápor zraněných. Holčička se šrapnelem v čele, maminka s batoletem a jeho krvácející hlavou, dědeček skrývající svou dceru před nebezpečím, chlapec s rozbitými zády a vyhředlými kostmi vyčnívajícími z ošklivé rány…… to všechno je důsledek izraelské, naprosto nepřiměřené agrese. Egyptský prezident Morsi právem říká, že izraelské nálety na Gazu jsou nehoráznou agresí proti lidskosti.

V konfliktech mezi Palestinci a Izraelci zemřelo mnohem více Palestinců než Izraelců. Například, v roce 2011, projektily vystřelené izraelskou armádou do Gazy byly zodpovědné za smrt 108 Palestinců, z toho 15 obětí byly také děti, tehdy bylo zraněno na  468 Palestinců, z nichž 143 byly ženy a děti. 57 % obětí izraelského útoku byly oběťmi izraelských raketových útoků, 28 % zabitých Palestinců zemřelodíky kulkám izraelských samopalů, 11 % byli oběťmi izraelských tankových granátů a 3 % palestinských obětí zemřelo díky izraelské minometné palbě. V září 2012 izraelské zbraně způsobily úmrtí 55 Palestinců. Tenkrát bylo zraněno na 257 lidí.

Lidé v Gaze kontinuálně umírají. Izrael nejspíš plánuje pozemní útok na Gazu……Velká Británie varuje Izrael a sděluje Netanjahuovi svůj nesouhlas s tanky v palestinských ulicích. 30 000 žáložáků formujících se při hranicích s Gazou spolu s sms zprávami posílanými některým Palestincům říká cosi o chystané pozemní akci. Budova palestinského ministerstva vnitra je v Gaze v plamenech. Ministerstvo bylo jedním ze 150 cílů nočního bombardování.

Noční Gaza je místem detonací. Gaza je obětí obrovské vojenské agrese, zvuk noční Gazy si můžete poslechnout zde: záznam nočního zvuku v Gazedruhý záznam

Situace se v Gaze stále zhoršuje. Jak se zachová Egypt? Není příliš pravděpodobné, že by severoafrický stát zasáhl jakkoli vojensky na obranu Gazy. Jak se zachovají Spojené národy? Izrael by měl ustat se zabíjením nevinných lidí.

zdroj:http://www.hrebenar.eu/2012/11/izraelsky-utok-na-gazu-je-deja-vu-na-operaci-lite-olovo/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře