Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Je Čína nebezpečnější s Ruskem nebo bez něj?

 

To, že pro Novinky je spojenec Ruska nebezpečím, je ve vidění zastánců rusofobních tendencí vcelku pochopitelné. O spojenectví s Ruskem se ale autor komentáře nezmiňuje, možná pokládaje tuto záležitost a samozřejmou a stabilní. Pokusím se to tedy doplnit.

Podle přicházejících otevřených zdrojů z ruských vojenských kruhů je totiž třeba konstatovat, že ani na této straně není důvěra k Číně nezpochybnitelná. Její zájmy o ruské území jsou až příliš mnohaleté a intenzivní. Zatím je spojuje společný nepřítel – USA, ale není nikde řečeno, že ve chvíli, kdy bude Rusko vtaženo do válečného konfliktu, se obraz vojenské mapy může radikálně změnit.

  • je-cina-nebezpecnejsi-s-ruskem-nebo-bez-nej

 

Následně v okamžiku, kdy bude eventuálními západními „spojenci“ Číně přislíbena část území od Uralu na Východ, nelze se spolehnout na žádnou smlouvu. A je to vcelku pochopitelné, protože Čína, jako každá velká země (v tomto případě zejména početně) bude hájit především zájmy SVÉHO obyvatelstva a vlastní mocenské postavení.

Dojde k tomu?

Mohlo by, ale ve hře je v tuto chvíli ještě jeden důležitý faktor, který je pro veřejnost z odborných kruhů zmiňován poměrně sporadicky. V případě výbuchu Yellowstonské sopky v USA, s nímž už nelze podle některých vědců nepočítat (rozhovor s členem mezinárodního vědeckého týmu sledujícího tento fenomén ALLATRA SCIENCE zde), může dojít k neobyvatelnosti amerických kontinentů a nastane masivní exodus obyvatelstva. A kam jinam, než do Ruska, protože Evropa bude zaplavena Afričany a nebude proto jako útočiště „vhodná“. Zatímco evropská část Ruska bude jednou z mála částí světa, kde by mohla zhruba 1 miliarda obyvatel amerických kontinentů přežít. Navíc bude výbuchem sopky nedotčena, na rozdíl od západu Evropy.

A je vidět, že Rusko s tím počítá. Podle vojenského experta plk. Konstantina Sivkova v článku „jaderný specnaz„, může být pro Rusko v případě masivního ohrožení jediným východiskem rychlý úder na tektonické zlomy kolem sopky k vyprovokování její exploze. Do jaké míry se to podaří je samozřejmě otázka. Ruské zbraně vyřazující elektroniku protivníka jsou sice velmi zdatné, ale ani to nezaručí stoprocentní úspěšnost. Nicméně, těch bodů je tolik, že uhlídat je všechny se nejeví jako možné.

Navíc, bude-li Rusko (a může to být velmi pravděpodobné) čelit současnému útoku z více stran, bude úder po Yellowstonské sopce nejspíš spuštěn právě v okamžiku, kdy pro Rusko už jiné východisko nebude. Je třeba si zároveň uvědomit, že za podobných okolností spojenci prostě neexistují, protože každý hledí především na vlastní zájmy. A když se podíváme ještě dál, tak kdopak první přišel s „preventivními údery“? Nebylo to Rusko, ale USA a NATO, že?

Na rozdíl od Alexe Švamberka se proto neobávám Číny, dokud je vázaná rusko-čínským spojenectvím, protože jeho úkolem je skutečně zastavit invazi třetí strany (USA) činěnou prostřednictvím evropských zbraní a vojáků. Autor ovšem zase nejspíš netouží být tak dalekozraký, aby přiznal, že Čína bez Ruska, je pro zbytek světa podstatně nebezpečnější než s ním, a že Rusko i v tomto případě hraje roli bezpečnostního prvku, ve prospěch dnes už prostého přežití světa.

zdroj:http://www.isstras.eu/cs/2015/06/05/je-cina-nebezpecnejsi-s-ruskem-nebo-bez-nej/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře