Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Za rasově motivované týraní duševně nemocného chlapce v USA padla podmínka

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Žena z Chicaga, která na internet živě přenášela rasově motivovaný útok svých přátel na bílého chlapce s mentální poruchou, se v pátek u soudu přiznala ke zločinu z nenávisti, a odešla od soudu s podmínkou.

Britanny Covington byla ve vazbě od svého zatčení v lednu tohoto roku.

Soudce William Hooks, který čin označil jako děsivý, Covingtonové zakázal na čtyři roky přístup na sociální sítě, zakázal jí kontakt s dvěma dalšími spoluobžalovanými a nařídil ji 200 hodin veřejně prospěšných prací.

  • za-rasove-motivovane-tyrani-dusevne-nemocneho-chlapce-v-usa-padla-podminka

Soudce obžalované řekl, že jí mohl poslat do vězení, ale dodal, že si není jistý, že by to z ní udělalo lepšího člověka. Doufá nicméně, že přísná podmínka jí svede na produktivnější způsob života, ale varoval, že porušení podmínky jí přivede rovnou do vězení.

Video, které vzbudilo šok v celé zemi, často zabírá obličej Covingtonové. Kouří marihuanu a popisuje, co se děje.

Tři další obžalovaní, Jordan Hill, Tesfaye Cooper a sestra Covingtonové Tanishia, na svůj rozsudek čekají. Na internetu se objevily informace, že obžaloba v jejich případě stáhla obvinění z rasové nenávisti.

Video, které se objevilo v lednu, ukazuje čtveřici černochů, jak řežou do hlavy své bílé oběti nožem, bijí a kopou ho, nadávají mu kvůli Trumpovi a smějí se mu, když sedí svázaný v bytě v západním Chicagu.

Na videu, které se tehdy objevilo na Facebooku, se jedna z žen směje, když chlapce bije, zatímco jeden z mužů má nohu na jeho hlavě. Chlapec se svíjí bolestí, zatímco jeden z černochů mu dává drát okolo krku, a chvěje se hrůzou, když se k němu černoch blíží s nožem a ptá se ostatních, jestli ho má zabít.

V jednu chvíli také chlapce odvedou na záchod a nutí jej pít vodu z toalety.

Chlapec byl svázaný, s ponožkou v puse jako roubíkem a s páskou přes ústa. Hill jej několikrát řízl do hlavy a bodl jej do předloktí.

Chlapci, který trpěl schizofrénií a poruchou hyperaktivity, se podařilo uniknout, když se čtveřice hádala se sousedy, kteří si stěžovali na hluk z bytu. Skončil v nemocnici, kde jen ošetřili s mnoha lehkými zraněními. Jak by dopadl, kdyby se mu nepodařilo zmizet, je jen spekulace.

zdroj: https://stredoevropan.cz/2017/12/09/za-rasove-motivovane-tyrani-dusevne-nemocneho-chlapce-v-usa-padla-podminka/

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře