Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Whistleblower tvrdí, že Bílý dům chtěl použít CIA proti politickým odpůrcům

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • cia-manipulace
Dostaňte se na špatnou stranu politické bitvy a můžete skončit v očerňovací kampani Bílého domu, alespoň to se nejspíš dělo během let Bushovy vlády. Podle nedávného svědectví bývalého úředníka CIA Glenna Carla, nařídil Bushův Bílý dům vytáhnout špínu na prominentního univerzitního profesora, který mluvil proti válce v Iráku, za účelem jeho diskreditace – a to očividně nebylo poprvé, co administrativa šla po těch, co se opovážili zpochybňovat oprávněnost těchto akcí.

Bushovi úředníci údajně požádali nejvyšší proti-teroristické úředníky CIA, aby sledovali Juana Colea, profesora historie na univerzitě v Michiganu, jenž na svém blogu psal proti válce v Iráku. Podle Carla ho jeho šéf v Národní výzvědné radě (NIC) David Low, oslovil v roce 2005 a požádal ho, aby získal nějaké informace o Coleovi, které by ho mohly zdiskreditovat.

"Bílý dům ho chce dostat," řekl Low podle Carleových vzpomínek. "Co si myslíte, že můžeme o něm vědět nebo zjistit něco, co by ho zdiskreditovalo?" Po odpovědi, že takové sledování je nezákonné, Low údajně odpověděl: "Ale co o něm můžeme zjistit? Pije? Co má za názory? Je ženatý?" Carle odpověděl: "Tyto věci neděláme." A v nedávném rozhovoru pro New York Times řekl, že rozhovor byl "intenzivně znepokojující."

Samozřejmě, že Low taková obvinění odmítá, tvrdí, že si na takovéto věci nevzpomíná a už vůbec ne na účast ve špionážní kampani namířené proti Coleaovi. George Little, mluvčí CIA řekl NYT, že "usilovně procházel záznamy a jakékoliv obvinění, že CIA někomu poskytovala soukromou nebo hanlivou informaci na profesora Colea, je chybné. "

Nicméně podle NYT David Gordon, ředitel NIC v době incidentu, neodmítá Carlova tvrzení. Carle v tu dobu oslovil Gorgona kvůli incidentu a bylo mu jen řečeno, že osobně v takových aktivitách nebyl zapojen.

"Carleova odhalení přichází jako velký šok," napsal Cole na svém blogu. "Věřím Carleovým tvrzením a odmítám tvrzení lidí jako je Low. Carle zveřejněním celé kauzy podstupuje velké riziko. Doufám, že senát a Výzvědné výbory senátu okamžitě rozjedou vyšetřování tohoto porušení zákona Bílým domem a úředníky CIA."

http://www.naturalnews.com/032876_White_House_CIA.html

zdroj

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře