US ministerstvo zahraničí chce vlastní bojové jednotky v Iráku
Ať už to zní jakkoli pochybně, Obamova administrativa dál trvá na tom, že chce dokončit stažení svých jednotek z Iráku ke konci roku 2011. Nicméně, ani pak americké bojové operace v této zemi neskončí.Do války se totiž vedle Pentagonu rozhodlo vstoupit i ministerstvo zahraničí USA, které prý potřebuje vlastní bojovou sílu, aby se mohla postavit „extrémním bezpečnostním výzvám v Iráku". A ministerstvo zahraničí nejenže žádá vlastní bojové jednotky, ono chce navíc „duplikovat schopnosti amerických ozbrojených sil", a tak požaduje rovnou 24 vrtulníků Black Hawk a bojová vozidla. Vytvoření těchto nových sil je prý nezbytné pro zajištění „hladkého předávání" moci v Iráku, aniž by vysvětlovalo, kdo komu že to bude onu moc předávat.
Posledních sedm let dominovalo v Iráku americké ministerstvo obrany a nyní se po Iráčanech asi bude chtít, aby jen tak postávali a přehlíželi, jak moc v zemi Pentagon předává ministerstvu zahraničí.
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- „Tak a konec“: Putin unavený z čekání - Rusko se chystá na tvrdý konec SVO...
- Jak se Rusko stalo agresorem.
- Překvapivé tajemství Trumpova ultimáta Putinovi, a další novinky, které Čechy vůbec nepotěší.
- Ruská likvidace britsko-americko-dánských elitních hrdlořezů z jednotky 50/50 a šokující manipulace českého ZAMINI. Analýza.
- Otázka - Odpověď V.V. Pjakina ze dne 7.7..2025
- „Na podzim bude mobilizace“: Syrsky zmizel. Oděsa uzavřena. V obklíčení je osm brigád. Sestřelen stíhač
Související články