Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Proč má nejsilnější armáda světa tak velké problémy se zásobováním Ukrajiny municí?

Zavedli nové směny, objednali novou techniku, ale uspokojit zvýšenou potřebu vojenské techniky a munice na globálním trhu je stále obtížnější.

Kyjev více než rok, úspěšně odolává tlaku nepřítele především díky americké a evropské vojenské technice. WSJ však varuje, že pro USA, světovou armádu číslo jedna, je stále obtížnější uspokojit zvýšenou potřebu vojenského vybavení a munice na globálním trhu kvůli globálnímu nedostatku čipů, zastaralým strojům a nedostatku kvalifikované pracovní síly. 

  • proc-ma-nejsilnejsi-armada-sveta-tak-velke-problemy-se-zasobovanim-ukrajiny-munici

Americké vojenské objekty zavedly nové směny, objednaly nové vybavení a v posledních letech intenzivně pracovaly na posílení obchodního řetězce, aby munice, klíčová pro obranu Ukrajiny, mohla být co nejdříve na východní frontě. Současná výrobní kapacita však stále není schopna uspokojit rostoucí poptávku ukrajinské armády. 

Měli bychom také vzít v úvahu skutečnost, že konec války ve východní Evropě ještě není v nedohlednu a že svět stále více jedním okem sleduje dění v Indo-Pacifiku, kde se rýsují kontury „tchajwanského problému“ - kde zárodky stále pravděpodobnějšího nového globálního konfliktu - jsou stále viditelnější.

Ve snaze obnovit své výrobní kapacity, vyčlenil Pentagon pro tento účel 18 miliard dolarů, navíc ke 3 miliardám dolarů, které letos investoval do své armády. Konkrétně vojenská technika se vyrábí v zastaralých továrnách pod ministerstvem obrany, které má formální vlastnictví, ale je spravováno soukromými společnostmi.

Jde totiž o velmi složitý, zastaralý a dlouhodobý proces, který v současnosti probíhá na několika paralelních místech. Vzhledem k tomu, že rakety jsou z inženýrského hlediska velmi sofistikované zařízení, jejich výroba probíhá v několika fázích. 

Nejprve to začíná v závodě ve Scrantonu, kde se během tří dnů montuje železo na pancíř střely. Poté je produkt odeslán do federálního státu Iowa, kde balení výbušnin trvá další tři dny. Právě proto si američtí vojenští představitelé stále častěji kladou otázku, jak tento proces modernizovat a urychlit, a v této souvislosti se uvažuje o častějším využívání 3D tiskáren.

Překlad CFP!

Zdroj: https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/ovo-su-razlozi-zbog-kojih-najjaca-vojska-ima-velikih-problema-u-opskrbi-ukrajine-municijom-15331504

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře