Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

OSN nepravdivě informuje o "extrémní chudobě" ve Spojených státech

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Možná je vám známo, že OSN má oficiální definici "extrémní chudoby", což je "živobytí za méně než 1,90 USD na osobu na den". Příjem 1,9 USD na den znamená roční příjem těsně pod 700 USD.
Například ze studie Johna Earlyho z dubna 2018 pro Cato Institute vyplývá, že zahrnutí ročních redistribucí ve výši 1,2 bilionu USD do příjmu jejich příjemců by snížilo oficiální úroveň chudoby v USA z 12,7 % až na 2 %. Zbývající 2 % by byli lidé, kteří z nějakého důvodu nečerpali dávky.
Jinými slovy, USA rozdělují svým obyvatelům s nízkými příjmy zdroje, které nejsou započítány a které jsou 40krát vyšší než příjem oficiálně považovaný OSN za "extrémní chudobu".

  • osn-nepravdive-informuje-o-extremni-chudobe-ve-spojenych-statech

Je OSN skupinou lidí dobré vůle, kteří společně usilují o mír, spravedlnost a hospodářský růst ve světě? Nebo je to skupina odpůrců svobody a kapitalismu, která se vůči USA vymezuje svou neinformovaností, či zaujatostí, či obojím? Napovědět vám může "Zpráva zvláštního zpravodaje o extrémní chudobě a lidských právech ve Spojených státech amerických" nedávno publikovaná tzv. Radou pro lidská práva OSN.

Facebook komentáře