Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Oficiální údaje: 15% Američanů je na potravinových lístcích = 47,8 milionů lidí

 

Poslední zpráva USDA ukazuje, že je 47,8 milionů Američanů na potravinových lístcích. Americké ministerstvo zemědělství (USDA) oznámilo, že v prosinci 2012 bylo 47 790 000 lidí zařazeno do Supplemental Nutrition Assistance Program (SNAP, http://en.wikipedia.org/wiki/Supplemental_Nutrition_Assistance_Program), ke konci roku 2011 to bylo 46 610 000 lidí. V Texasu je to 15,5%. Poznámka překladatele: Údaje jsou oficiální, zde máte odkaz na statistiku programu SNAP, který spadá pod americké ministerstvo zemědělství: http://www.fns.usda.gov/pd/34snapmonthly.htm

 

  • oficialni-udaje-15-americanu-je-na-potravinovych-listcich-47-8-milionu-lidi

Většina těchto lidí žije v Texasu – v roce 2012 jich tam bylo 4,04 milionů. Kalifornie jich má 3,96 milionů a Florida 3,35 milionů. Čísla jsou vysoká, ale ne neočekávaná, protože jsou tyto státy mezi čtyřmi nejosídlenějšími státy USA. Nejvyšší poměrné zastoupení lidí na potravinových lístcích je ale ve Washingtonu DC. Z 617 996 obyvatel je v programu SNAP 141 147 lidí, v roce 2012 bylo tedy 23% obyvatel na potravinových lístcích.

Počet uživatelů programu SNAP za rok vzrostl o 1,18 milionu a tak se očekává, že schodek federálního rozpočtu letos dosáhne 848 miliard dolarů.

“Utrácíme bilion dolarů každý rok za federální programy týkající se chudoby. To je víc než je rozpočet pro sociální zabezpečení nebo obranu,” řekl senátor Jeff Sessions, člen senátního rozpočtového výboru. “Ale chudoba, zdá se, dál roste. Něco je špatně. Soucit vyžaduje, abychom to změnili.”

Data ukazují, že jedno ze tří dětí ve Washingtonu DC žije v chudobě, dvě třetiny z nich žijí v neúplných domácnostech. Sessions diskutoval problém, který se jen zhoršuje. 

“Američané se snaží pomáhat naším bratrům a sestrám, kteří se potýkají s problémy, ale jsme svědky škodlivých následků v našem rozbitém sociálním státě,” dodal.

Při posledním Dni díkuvzdání strávilo 13% Američanů svátky spoléháním se na program SNAP. Během fiskálního roku 2011 téměř 20 milionů dětí (čtvrtina amerických dětí) byla krmena potravinami, které byly získány potravinovými lístky.

Počet lidí na potravinových lístcích roste každým měsícem, jak se miliony Američanů propadají do chudoby...

Překlad článku New record: 15 percent of Americans on food stamps
www.rt.com/usa/food-stamps-record-americans-119

Zdroj: freepub.comehere.cz

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře