Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Obamova válka v Afghánistánu je krvavější než za Bushe

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • afghaanwar
Nový výzkum Kongresu USA odhalil, že skoro polovina padlých amerických vojáků v afghánské válce byla zabita během vládnutí prezidenta Baracka Obamy. Podle zprávy publikované Výzkumným úřadem Kongresu USA v polovině listopadu skoro půlka ze všech zabitých vojáků v Afghánistánu byla zabita mezi roky 2010 a 2011.

 

Během stejné doby byly zraněny dvě třetiny vojáků. Zpráva naznačuje, že od začátku války před 10-ti lety pod prezidentem Bushem padlo 1723 vojáků a 14837 bylo zraněno, uvedl Antiwar.com.

Za poslední dva roky bylo zabito celkem 890 a zraněno 10060 poté, co se Obama rozhodl vojáky posílit a zvýšit počet operací. V prosinci 2009 Obama oznámil plány poslat 30 tisíc amerických vojáků začátkem roku 2010 do Afghánistánu, čímž zvýšil počet amerických jednotek v zemi o 40 %.

Podle kongresu jsou nejsmrtelnější zbraní proti vojákům v Afghánistánu bomby na cestách a improvizovaná výbušná zařízení.Zvyšující se počet vojenských obětí v Afghánistánu způsobilo v USA a členských státech NATO velké rozhořčení.

O obětech na afghánské straně se zpráva nezmiňuje.

http://www.presstv.ir/detail/213723.html

zdroj: wertyzreport.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře