Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Jeremy Scahill: Blackwater nabízí výcvik náboženským organizacím

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • blackwaterxx
V neustálé snaze o změnu image i nabídky začala žoldnéřská firma Blackwater, po krvavých zločinech spáchaných v Iráku ovšem přejmenovaná na Xe Systems, nabízet „multifázový kurz, který má nevládním organizacím, náboženským organizacím či obchodníkům poskytnout osobní zkušenost a řidičský výcvik pro jejich zaměstnance rozmístěné v neznámých prostředích".

Blackwater samozřejmě pracuje pro organizace typu Internatioanl Republican Institute, ale pro „náboženské organizace"? Myslí to vážně? Jsem si jistý, že už se před výcvikových střediskem Blackwateru v Greystonu houfují davy islámských humanitárních skupin.

Tím spíš, že každá legitimní „náboženská organizace", která usiluje o harmonii s ostatními náboženstvími, by byla blázen, kdyby spolupracovala zrovna s Blackwaterem. Jeden z jeho kurzů nabízí výcvik „lidé cestujících do zahraničních regionů a jak tam zůstat v bezpečí při jízdě vozidlem". To je skutečně surrealistické. Firma by spíš měla učit lidi, jak „zůstat v bezpečí", když je někde nablízku vozidlo žoldáků Blackwateru. Vzpomínáte si, jak vyletěli do vzduchu ti nevinní iráčtí civilisté, když na ně zaútočili žoldáci Blackwateru na bagdádském náměstí Nisúr. Nebo afghánští civilisté, které žoldáci zabili v jejich autě letos v květnu v Afghánistánu?

Nesmíme také zapomínat, že v čele Blackwateru stojí Erik Prince, který se podle místopřísežného prohlášení jednoho zaměstnance „vnímá jako křesťanský křižák, jehož cílem je eliminovat muslimy a islámskou víru z povrchu země", a tudíž je náboženskou - a velmi násilnickou -- organizací svého druhu vlastně i samotný Blackwater.

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře