Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Bývalý šéf Pentagonu varuje: Jaderná válka brzy. Možná už letos!

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Ve svých pamětech William Perry vyzývá vládu USA, aby opustila podzemní mezikontinentální balistické rakety i vytváření nových křídlatých střel s jadernými hlavicemi, a odhalil své nejhorší noční můry.


Akt jaderného terorismu nebo přerůstání nepřátelství mezi USA a Ruskem do jaderné války „omylem", jsou hlavní rizika, které mohou brzy vést k jaderné katastrofě, jsou obavy bývalého šéfa Pentagonu Williama Perryho uvedla RIA Novosti s odkazem na agenturu Associated Press.

V nedávno publikovaných pamětech Perryho, který pomáhal vyvíjet jaderné zbraně, se snaží varovat svět, že hrozba takové katastrofy je reálná, roste každým dnem a může být realizována v blízké budoucnosti - v příštím roce.

V tomto ohledu bývalý ministr řekl, že by USA měly opustit podzemní mezikontinentální balistické rakety a spolehnout se na bombardéry a rakety umístěné na ponorkách. Perry je rovněž proti vývoji nových křídlatých jaderných raket, uvedla agentura.

  • byvaly-sef-pentagonu-varuje-jaderna-valka-brzy-mozna-uz-letos

„Cítím zodpovědnost zastavit ty zatracené závody v jaderném zbrojení, než se opět rozjedou, ani ne tak kvůli ceně, ale kvůli nebezpečí, které představují pro nás všechny," říká Perry o modernizaci ruských jaderných sil a miliard dolarů na americké plány modernizace jaderného arzenálu.


Podle bývalého šéfa Pentagonu je dnes pravděpodobnost, že jaderná hrozba přeroste do jaderného konfliktu, vyšší než během studené války.

Za svoji hlavní noční můru označuje Perry scénář jaderného terorismu, v němž skupina vetřelců propašuje bombu do Spojených států. Bombu by mohl odpálit sebevražedný terorista v náklaďáku ve Washingtonu mezi Kapitolem a Bílým domem, což by mělo za následek okamžitou smrt 80 tisíc lidí, včetně prezidenta.

„Nebezpečí výbuchu atomové bomby v jednom z našich měst je až příliš skutečné. Avšak ačkoliv by tato katastrofa by vedla k stonásobnému počtu obětí, než v době útoků z 11. září, společnost si to jen mlhavě uvědomuje a ani plně nechápe nebezpečí,"  zdůraznil Perry.

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 rudla.kovanda@email.cz 2016-01-06 20:14
Pan Perry je pokrytec,jako každý rádoby vládce nad odudy lidí.Když pobíral peníze za podporování zbrojení,tak ho hledání míru nezajímalo a když tento zlatý důl opustil stalse z něho lidumil?Ani náhodou!Válku chtějí vždy jen ti,co na
válce bohatnou.Přesně lidé jako je pan Perry.Je to právě USA,která kam vstoupí,tam zanechává jen mrtvoly,bídu,Vá lkhlad,nemoci,b ezpráví....Válk u vždy předchází obrovská sociální a ekonomická krize původce války.
Vládní činitelé a jejích bohatí přisluhovači rozkradou státní kasu,takže nastoupí represe obyvatel-omezov ání osobní svobody,zvyšová ní finanční zátěže lidí,cenzura médií a nahánění lidem hrůzu z vymýšlených nepřátel-samozř ejmě pro ochranu "demokracie". Demokracie jen slovo,které platí stoprocentně jen na stádo ovcí.Ještě nikdy v historii nevládl lid,je to demagogie,ale nepopírám,že tento potencionál lidé mají.Jenže přirozený vývoj toto nedopustí.Škoda ,že lidé nevědí jakou moc mají.

Facebook komentáře