Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Bruce Gagnon: Trump je jen herec, americkým oligarchům jde o přístup k Arktidě

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Korporace budou tlačit na zničení Ruska stále víc i s postupujícím oteplováním planety a táním ledu v Arktidě. V rozhovoru s ruským novinářem Konstantinem Sjominem to uvedl dlouholetý americký bojovník proti válce Bruce Gagnon.

  • bruce-gagnon-trump-je-jen-herec-americkym-oligarchum-jde-o-pristup-k-arktide

 

Ke konfliktu s Ruskem nyní podle něj spěje celá americká politika a za oceánem je na válku systematický připravována společnost i ekonomika, založená z velké části na vojenském průmyslu.

Děje se tak bez ohledu na to, kdo sedí v Bílém domě a jakou zahraniční politiku momentálně razí americký prezident, u něhož lze pozorovat smířlivá gesta vůči Rusku.

„Myslím, že je teď těžké přesně zformulovat a pochopit, jaká je skutečná vnější politika Trumpa. Každý den probíhají nějaké změny. Vypovídá to o několika věcech. Zaprvé o tom, že není úplně zkušený. Zadruhé to hovoří o jeho možném přání vybudovat lepší vztahy s Ruskem. Jenže Trump tento proces neřídí,“ řekl Bruce Gagnon.

„Vláda (v USA) patří korporacím, oligarchům, právě oni řídí zemi i její vnější politiku. Oni privatizovali vnější politiku USA, která nemá nic společného s demokratickým procesem. Všemu vládnou korporace,“ uvedl americký aktivista.

Osobně jej znepokojuje, že Rusko představuje čím dál větší problém pro těžební společnosti, které si dělají zálusk na arktické zdroje, stále lépe přístupné v důsledku oteplování planety a tání ledu v severních oblastech:

„Chtěly by rozčlenit Rusko na malé státy, proto se tak zajímají o výměnu vedení země. Ta by jim otevřela přístup k Arktidě, k jejím zásobám ropy a přírodního plynu – všem je známo, že Rusko má nejrozsáhlejší arktickou hranici. Právě tito lidé ve skutečnosti řídí procesy ve Washingtonu. Trump je pouze herec.“

Z obdobných důvodů se oligarchové, řídící americkou politiku, snaží oslabit Rusko a Čínu pokusy o narušení jejich spolupráce. „Oni se snaží rozdělit Rusko a Čínu. Nemyslím si, že se jim to podaří, ale strategie je právě taková. Rusko a Čína jsou vůči sobě navzájem zainteresovány,“ konstatoval Gagnon s tím, že ze stejného důvodu je důležitá soudržnost například Sýrie a Íránu.

„Jestli Rusko nebo Čínu dokáží vyřadit ze hry, pak pro USA bude mnohem jednodušší poradit si s tím, kdo zůstane. V tom spočívá strategie Washingtonu: vrážet klíny a pak každého vyřídit po jednom.“ Jak ale podotkl, pokud Rusko a Čína nebo Sýrie a Írán vydrží pospolu, zůstane to pro Spojené státy problém.

Geo, Eurasia24.cz

zdroj:https://www.eurasia24.cz/jak-to-je-s/item/2882-bruce-gagnon-trump-je-jen-herec-americkym-oligarchum-jde-o-pristup-k-arktide

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře