Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Americké školáky budou učit, jak vnímat 11. září

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • skolniprogram
V USA vznikl školní kurz věnovaný atentátům z 11. září 2001. Agentura AP cituje bývalého newyorského starostu Rudolpha Giulianiho, podle něhož má tato specializovaná výuka školákům dát „představu o teroristických útocích jako o historické události i jako momentu, který zahájil procesy dodnes trvající v americké společnosti".

Projekt pochází z dílny „Vzdělávacího fondu 11. září", což je nezisková organizace založená rodinami obětí útoků na New York a Washington. „Za několik let budeme muset učit ty, kteří v době útoků ještě nebyli ani na světě," prohlásil výkonný ředitel fondu Anthony Gardner.

Tuto indoktrinaci amerických dětí o nutnosti Bushovy války proti terorismu a s tím souvisejícího špiclování, mučení a dalších „procesů", kterou podporuje i současná ministryně zahraničí USA Hillary Clintonová, budou nejprve zkoušet na školácích v New Yorku a v Alabamě, Illinois, Indianě, Kalifornii, Kansasu a New Jersey.

S tím možná souvisí i snaha vlády zapojit 3,4 miliony skautek (Girl Scouts) do činností spojených s bojem s hurikány, pandemiemi, teroristickými útoky a jinými pohromami. Pokud skautky zvládnou tento specializovaný výcvik, dostanou ke svým doposud tradičním modrým, hnědým a zeleným nášivkám na uniformu další, speciální, plánuje ministerstvo vnitra. „Tento znak připravenosti zvýší připravenost občanů a posílí připravenost naší země na katastrofy," uvedla k tomu ministryně vnitřní bezpečnosti USA Janet Napolitanová. „Jako bývalá skautka znám heslo ´Buď připravena´ velmi dobře a těším se na spolupráci se skautkami, abychom šířili toto poselství všem občanům naší země."

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře