Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Americká kongresmanka navrhla neslýchané řešení uprchlické krize: Přestaňme zbrojit teroristy

Hodnocení uživatelů:  / 9
NejhoršíNejlepší 

Americká kongresmanka Tulsi Gabbardová se nechala slyšet, a to ve velkém, nebo alespoň zajímavém stylu. Gabbardová v lednu podnikla tajnou cestu do Sýrie, aby získala informace o tamějším dění z první ruky. Zjistila tam údajně, že většina mediálních hlasů zatajuje pravý průběh syrské války. Od té doby se pokouší ukázat americkým daňovým poplatníkům, na co jejich peníze putují.

Během tiskové konference tento týden Gabbardová požádala Donalda Trumpa, aby „ukončil změnu režimu v Sýrii“, a dodala, že právě to uprchlickou krizi způsobuje. „Nejdůležitější otázkou je, jak se postavíme k důvodu, kvůli kterému lidé opouštějí své domovy,“ prohlásila Gabbardová předtím, než představila vyhlášku, již navrhla tento rok Kongresu. Jedná se o vyhlášku s jednoduchou, ale klíčovou změnou – přestat zbrojit teroristy. Teroristy se myslí takzvaná syrská protivládní opozice.

  • americka-kongresmanka-navrhla-neslychane-reseni-uprchlicke-krize-prestanme-zbrojit-teroristy

„HR 608“ nebo také „Stop Arming Terrorist Act“ by zastavil přísun amerických peněz do rukou ozbrojených milic v Sýrii a okolí. „Už čtyři roky naše vláda poskytuje přímou i nepřímou podporu ozbrojeným militantům, kteří spolupracují nebo jim rozkazují teroristické skupiny, jako je al-Káida nebo ISIS, to vše ve snaze svrhnout vládu Sýrie,“ řekla Gabbardová ve středu během interview.

To vše Gabbardová zakládá na informacích, které jí sdělili uprchlíci a oběti táhlého konfliktu v Sýrii. „Povím vám, co jsem slyšela přímo od Syřanů, které jsem potkala,“ vyprávěla. „Vyjádřili štěstí a radost, že vidí Američana kráčet po jejich ulicích. Ale také se ptali, proč USA a jejich spojenci poskytují pomoc a zbraně teroristickým skupinám, jako je al-Káida, al-Sham, ISIS, všichni ti, kdo tady operují, znásilňují, unášejí, mučí a zabíjí syrské lidi.

Ptali se mě, proč podporujeme tyto teroristické organizace, které ničí Sýrii, když to byla právě al-Káida, kdo zaútočil na Spojené státy 11. září, ne Sýrie. A já pro ně neměla odpověď,“ dodala Gabbardová.

„Realita je taková, že na každém místě, kam jsem šla, každý člověk, se kterým jsem mluvila, se ptal na tuto otázku, a bez váhání mi každý řekl, že nejsou žádní umírnění rebelové. Kdo jsou ti umírnění rebelové, o kterých se pořád mluví? Nehledě na názvy těch všelijakých skupin, nejsilnější bojovou silou v Sýrii jsou stále an Nusrá, al-Káida a ISIS. To je prostě fakt,“ řekla Gabbardová a dodala: „Utratili jsme biliony dolarů na válkách, vyvolaných kvůli změnám režimů na Blízkém východě, zatímco komunity jako Havaj čelí vážnému nedostatku dostupného bydlení, stárnoucí infrastruktuře i potřebě větších investic do vzdělání, zdravotní péče a mnoho dalšího.“

Není ale jediným hlasem v americkém politickém spektru, které si přeje upřednostnit mír v Sýrii před žádoucí prozápadní vládou. Tom Garret, vojenský veterán a nynější politik, se také vyjádřil pro to, že hlavním cílem nade vše ostatní je mír.

„Tulsi chápe, že zbrojení takzvaných rebelů v Sýrii vedlo pouze ke krveprolití, více utrpení a vytvořilo více uprchlíků,“ řekla pro změnu Tima Kurdi v úterý. „Vojenské řešení v Sýrii není správné. Doufám, že prezident Trump zastaví zbrojení teroristů a přistoupí k politickému řešení – jedinému, které nastolí mír.“

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře