Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Financial Times označil Sísího proslovy za nejasné

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Britský list Financial Times ve své poslední analýze egyptských prezidentských voleb označil všechny sliby a postoje egyptského kandidáta na prezidenství Abdul-Fattaha Sísího za nejasné. Sísí ve svých posledních projevech také potvrdil, že v egyptské ekonomice bude hrát velkou roli armáda.

  • financial-times-oznacil-sisiho-proslovy-za-nejasne

"Egyptský prezident nebude tolerovat kritikou šířenou jeho odpůrci," řekl Sísí.

List konstatoval, že Sísí nepředstavil žádné konkrétnější budoucí plány ani neobjasnil své politické postoje, na základě kterých by ho lidé mohli volit. Nijak se také nevyjádřil k investicím, infrastruktuře, zdravotnictví či vzdělání.

Sísí lidem neustále poskytuje pouhé rady a ne jasná a aplikovatelná stanoviska. Sísího stoupenci si tak těžko mohou udělat představu, kým doopravdy jejich hrdina, který svrhnul vládu islamistů z Muslimského bratrstva, je.

"Egypťané zatím nic nevědí o vládě, kterou by Sísí sestavil, kdyby vyhrál tyto volby. Pokud se Sísí nespoléhá na politickou stranu, znamená to, že Sísímu k tomu, aby se stal příštím prezidentem Egypta, pomáhá pouze armáda a příznivci Mubaraka," dodal list.

Sísí 26. března tohoto roku složil funkci ministra obrany, aby mohl kandidovat na prezidenta.

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře